VALİ KILIÇ GAZETECİLER VE İDARECİLER GÜNÜ MESAJLARI

VALİ KILIÇ GAZETECİLER VE İDARECİLER GÜNÜ MESAJLARI

Vali Erkan Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile 10 Ocak İdaresiler Günü dolayısıyla yazılı olarak mesaj yayımlayarak, gazetecilerin ve idarecilerin günlerini kutladı. 

Vali Kılıç 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutladığı mesajında; “Kamuoyunu bilgilendirmek, toplumu aydınlatmak, vatandaşlarımızın doğru bilgiye ulaşmasında ve bilinçlenmesinde kamu hizmeti sunmak gibi önemli bir misyonu üstlenen ve mesleğin gerektirdiği sorumluluk bilinciyle görevini icra eden tüm basın mensuplarımızı; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla sevgi ve saygıyla selamlıyorum” ifadelerine yer verdi. 

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Tüm basın emekçilerine başarılar dileyen Vali Kılıç; “Her geçen gün gelişen ve yenilenen teknolojiyle bilgiye ulaşma yöntemleri çeşitlenmiş ve hız kazanmıştır. Bu gelişmelerin ışığında yazılı ve görsel basın başta olmak üzere sosyal medya gibi mecralarda doğru bilgiye güvenilir kaynaktan ulaşma noktasında basın mensuplarının sorumluluğu da artmıştır. Bu mesleği büyük bir özveri ve fedakârlıkla icra etmekte olan değerli basın mensuplarımız; ilkeli yayıncılık anlayışı çerçevesinde olayları eksiksiz, doğru, tarafsız ve insan onuruna saygılı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırırken kamu vicdanının sesi, vatandaşlarımızın haber alma özgürlüğünün de en önemli vasıtası olmaktadırlar. Demokrasilerin vazgeçilmez unsurları olan basın mensuplarımızın her türlü iklim koşullarında, can ve mal güvenliğinin olmadığı zorlu ve riskli şartlar altında mesai mefhumu gözetmeksizin, vatandaşlarımızın doğru habere doğru zamanda ulaşması için yapmış olduğu önemli hizmetleri ve gayretleri bütün takdirlerin üzerindedir. Bu duygu ve düşüncelerimle; Bolulu Hemşehrilerimize sunmuş oldukları önemli hizmetlerden dolayı ilimiz basınının güzide temsilcileri başta olmak üzere tüm basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, görevleri esnasında hayatlarını kaybeden gazetecilerimizi rahmetle anıyor, çalışan gazetecilerimize sağlık, afiyet ve başarılar diliyorum” dedi. 

İDARECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Vali Erkan Kılıç 10 Ocak İdareciler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda ise şu cümleleri kullandı; Görev yaptıkları yerlerde devleti temsil eden, kamu hizmetlerinin yürütülmesinde ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında devletle vatandaşlarımız arasında gönül köprüleri kuran, cennet vatanımızın dört bir köşesinde uhdelerindeki büyük sorumluluk bilinciyle görevlerini lâyıkıyla ifâ eden Mülki İdare Amirliği mensubu idarecilerimize en derin saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında, toplumun ihtiyaçlarının tespit edilerek çözüm üretilmesinde, görev yapılan bölgelerin potansiyelinin çok daha iyi yerlere taşınması için yeni projelerin ve yatırımların icra edilmesinde liderlik vasfıyla vatandaşlarımıza hizmet eden idarecilerimiz devlet yönetiminin değerli yapı taşlarıdır. Şanlı bayrağımızın dalgalandığı vatan toprağının her noktasında; devletimizin sunduğu hizmetlerden ve imkânlardan bütün vatandaşlarımızın eşit, adil, şeffaf, etkili ve verimli bir şekilde yararlanmasında, devletimizin gücünün, şefkat elinin ve güler yüzünün vatandaşlarımıza hissettirilmesinde en önemli mesuliyetin mülki idare amirlerimize düştüğü muhakkaktır. Bu bağlamda Mülki İdare Amirleri; devletimizin kendilerine tevdi ettiği önemli yükümlülükleri yerine getirirken halkımızın huzur ve güvenliğini, kamu düzenini ve refahını tesis etmenin yanı sıra devlet-millet dayanışmasının, karşılıklı sevgi, güven ve üst düzey iletişim bağlarının güçlenmesinin sağlanmasında da kilit bir rol üstlenmişlerdir. Bu duygu ve düşüncelerimle; görevi başında şehit olanlar başta olmak üzere ebediyete irtihal eden idarecilerimizi rahmetle anıyor, devletimizin bekâsı için mesai mefhumu gözetmeksizin adanmışlıkla ve üstün gayretle aziz milletimizin hizmetinde olan tüm Mülki İdare Amirlerimizin “10 Ocak İdareciler Günü”nü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
10OCA2023