ÜMİT: "ÖĞRETMENLERİMİZ GELECEĞİMİZİN MİMARLARIDIR"

ÜMİT: "ÖĞRETMENLERİMİZ GELECEĞİMİZİN MİMARLARIDIR"

Vali Ahmet Ümit, 24 Kasım öğretmenler günü sebebiyle bir mesaj yayınladı. Öğretmenler gününü kutlayan Ümit, mesajında “Ülkemizde devam eden Koronavirüs salgını dolayısıyla eğitim-öğretim faaliyetlerinin yüz yüze yapılamadığı şu dönemde uzaktan eğitim sürecinde göstermiş oldukları gayret ve fedakârlıklardan dolayı tüm öğretmenlerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

Vali Ahmet Ümit, 24 Kasım öğretmenler gününü yayınladığı bir mesaj ile kutladı.

Öğretmenliğin en onurlu mesleklerin başında geldiğini belirten Ümit, “Her daim sevgi ve saygı ile andığımız, ilim ve irfan ordumuzun değerli neferleri öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü bir kez daha kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“EN BÜYÜK PAY ÖĞRETMENLERİMİZİNDİR”

Bir toplumun ahlaki, kültürel, sosyal ve bilimsel yönlerden gelişmesinde aileden sonra en büyük payın öğretmenler olduğunu ifade eden Ümit, mesajın devamında şu cümlelere yer verdi: “Bu bağlamda birey düzeyinde başlayan eğitimin; aileye, yakın çevreye ve en nihayetinde topluma adeta dalga dalga sirayet ederek kültürümüze, sosyal yaşantımıza vb. birçok beşeri yönümüze tesir ettiğini unutmamalıyız. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Ülkemizde de devam eden Koronavirüs salgını dolayısıyla eğitim-öğretim faaliyetlerinin yüz yüze yapılamadığı şu dönemde uzaktan eğitim sürecinde göstermiş oldukları gayret ve fedakârlıklardan dolayı da tüm öğretmenlerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

GELECEĞİMİZİN MİMARLARI OLAN ÖĞRETMENLERİMİZ

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimiz, misyon ve vizyonlarıyla ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında da şüphesiz en önemli pay sahiplerinden olacaklardır. Nitekim Başöğretmen Atatürk; “Öğretmenler! Cumhuriyet fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir” diyerek öğretmenlik mesleğinin misyonuna ve ne kadar önemli bir rol üstlendiğine dikkat çekmiştir.

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Bu vesile ile gerek Bolu’da gerekse yurdumuzun her köşesinde görevlerini özveriyle yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Yıllarını bu mesleğe adamış emekli öğretmenlerimize sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden değerli öğretmenlerimizi de şükranla yâdediyorum.”

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
24KAS2020