TSO BAŞKANI ATEŞ TACİKİSTAN'A ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

TSO BAŞKANI ATEŞ TACİKİSTAN'A ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Tacikistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Gulov’un daveti üzerine Tacikistan’a giden Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, beraberindeki heyetle Tacikistan’da bir dizi ziyarette bulunarak ticari ilişkileri geliştirme yönünde görüşmelerde bulundu.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Tacikistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Gulov’un resmi daveti üzerine Bolu Karma ve Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürü Mustafa Gülen ve Appriva Tekstil A.Ş. firma sahibi Osman Akdağ ile bir dizi görüşme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Tacikistan’a gitti. 

ATEŞ, ABDURAHMONZODA İLE GÖRÜŞTÜ

Başkan Türker Ateş, Tacikistan’da ilk olarak Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakan Yardımcısı Abdurahmon Safarali Abdurahmonzoda ve Bakanlık yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirdi. Başkan Ateş, yapılan görüşmede Bolu ekonomisi, yatırım olanakları ve ihraç ile ithal ürünleri hakkında Bakan Yardımcısı Abdurahmonzoda’ya bilgiler aktardı. Ayrıca iki taraf iş dünyası arasındaki iş birliğinin artırılması yönünde bilgi ve görüş alışverişi gerçekleştirildi.

BOLU HEYETİ, BİLOLZODA İLE BİR ARAYA GELDİ

Başkan Türker Ateş, Tacikistan temasları kapsamında Tacikistan Sanayi ve Yeni Teknoloji Bakanlığı’nda Bakan Yardımcısı Farkhod Bilolzoda ve Bakanlık yöneticileriyle bir araya geldi. Bolu OSB Müdürü Mustafa Gülen ve Appriva Tekstil sahibi Osman Akdağ’ın da katıldığı ziyarette Başkan Ateş, Bakan Yardımcısı Bilolzoda’ya Bolu iş dünyası ve sanayi sektörü hakkında bilgiler verdi; ayrıca karşılıklı iş birliğinin artırılması yönünde bilgi ve görüş alışverişi gerçekleştirildi.

TACİKİSTAN TİCARET VE SANAYİ ODASI ZİYARET EDİLDİ

Tacikistan programı kapsamında Tacikistan Ticaret ve Sanayi Odası’na Bolu OSB Müdürü Mustafa Gülen ile birlikte bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Türker Ateş, burada Başkan Yardımcısı Manzura Akramovna Rustamova ve Oda yetkilileriyle bir araya gelerek iki taraf iş dünyası arasındaki iş birliğini geliştirmeye dönük görüşmelerde bulundu.

TACİKİSTAN İHRACAT AJANSI ZİYARET EDİLDİ

Tacikistan İhracat Ajansı’na bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Türker Ateş, Ajans Direktör Yardımcısı Bakhodur Rahimzoda ve birim başkanları ile görüşerek Tacikistan’daki dış ticaret mevzuatı, ihracatı geliştirmeye yönelik devlet teşvik ve destekleri, kayıtlı ihracat sistemi ve bunun gibi konularda bilgiler aldı.

DANGARA SERBEST EKONOMİK BÖLGESİ'NE GİTTİLER

Başkan Türker Ateş, beraberinde Bolu OSB Müdürü Mustafa Gülen ve Appriva Tekstil sahibi Osman Akdağ ile birlikte Tacikistan Dangara Serbest Ekonomik Bölgesi(FEZ’ne bir ziyaret gerçekleştirerek bölge yönetimi ile görüşmelerde bulundu. Ayrıca bölgede faaliyet gösteren firmalara da ziyaretler gerçekleştirildi ve üretim faaliyetleri hakkında bilgiler alındı.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
3AĞU2022