‘TARIM ORMAN VE İNSAN FOTOĞRAF YARIŞMASI' BAŞVURULARI BAŞLADI

‘TARIM ORMAN VE İNSAN FOTOĞRAF YARIŞMASI' BAŞVURULARI BAŞLADI

Toprağın, tarımın, ormanın ve suyun önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan ‘13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması’ Genel, Çiftçi, Öğrenci, Tema, Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları ile DenizBank Çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleşiyor.

Tema kategorisinin konusu 2022 yılında ‘Sen Üret Yeter’ olarak belirlendi. Yarışmacılar tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair faaliyetleri konu alan fotoğraflarla yarışmaya katılabilecek.

ÇEVRE VE İNSAN İLİŞKİLERİ ARŞİVLERDE YER ALACAK 

Tarım ve Orman Bakanlığınca 2022 yılında düzenlenecek olan 13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının amacı; tarımın, toprağın, ormanın, suyun önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, orman, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamak.

YARIŞMA KONULARI BELİRLENDİ

13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının konusu; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyet olarak belirlendi. Tema kategorisinin konusu ise 2022 yılında ‘Sen Üret Yeter’ olarak belirlendi. Yarışmaya katılım şartları, eserlerin adlandırılması, gönderilmesi, iadesi ve kullanım hakları hakkında www.tarimormaninsan.com adresinden bilgi edinebilirsiniz.

KATILIM DETAYLARI

Katılımcıların başvurduğu her eserin bir hikayesi olacak. Hikayesi olmayan eserlere ait başvurular kabul edilmeyecek.

• Yarışma Başlama Tarihi : 22 Ağustos 2022

• Son Katılım Tarihi : 31 Aralık 2022

• Sonuç Bildirimi Tarihi : 1 Mart 2023 – 31 Mart 2023

• Ödül töreni ve sergileme tarihleri katılımcılara bildirilecek.

Sonuçlar belirtilen tarihlerde, www.tarimormaninsan.com, www.tarimorman.gov.tr ve www.tarimtv.gov.tr internet adreslerinden ve yarışma sosyal medya kanallarından ilan edilecek, ayrıca bilgilendirme yapılmayacak.

ÖDÜLLER

• Birincilik Ödülü : 30 bin TL’lik DenizBank hediye çeki

• İkincilik Ödülü : 25 bin TL’lik DenizBank hediye çeki

• Üçüncülük Ödülü : 20 bin TL’lik DenizBank hediye çeki

Çiftçi-Üretici Özel Ödülü : 15 bin TL’lik DenizBank hediye çeki

‘Sen Üret Yeter’ Tema Özel Ödülü : 15 bin TL’lik DenizBank hediye çeki

Öğrenci Özel Ödülü : 15 bin TL’lik DenizBank hediye çeki

Tarım ve Orman Bakanlığı

Çalışanları Özel Ödülü : 15 bin TL’lik DenizBank hediye çeki

DenizBank Çalışanları Özel Ödülü : 15 bin TL’lik DenizBank hediye çeki

Sergileme/Albüm (En fazla 120 adet) : 400 TL’lik DenizBank hediye çeki

Seçici Kurul gerekli gördüğü takdirde ödüllerin her birini en fazla 3 kişiye bölüştürebilir veya ödüle değer eser bulunmaması halinde ödül vermeyebilir veya yarışma anında özendirme ödülleri verebilir.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
19EYL2022