SINIRSIZ EĞİTİM SORUNSUZ ÜRETİM

SINIRSIZ EĞİTİM SORUNSUZ ÜRETİM

İl Tarım Müdürlüğü tarafından yürütülen "Sınırsız Eğitim Sorunsuz Üretim Projesi" kapsamında gerçekleştirilen eğitim ve bilgilendirme toplantıları sona erdi. 

İl Tarım Müdürlüğü tarafından 2022-2023 yılı eğitim faaliyetleri çerçevesinde planlanan ve valilik tarafından koordine edilen köy ve mahallelerde her hafta (2 gün/4 köy) şeklinde 11 Ekim 2022 Salı günü başlayan eğitimler 24 Mart Cuma günü itibari ile son buldu. 

“ÖZEL LOKAL SORUNLAR ELE ALINDI”

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat;“ Bakanlığımızın insan odaklı çalışma prensibine esasen düzenlenen ve Bolu Valiliğimizce koordine edilen zaman zaman Sayın Valimiz Erkan Kılıç’ında iştirak ettiği “Sınırsız Eğitim Sorunsuz Üretim Projesi” kapsamında; Tarımsal teknolojilerin çiftçilerimize ulaştırılmasını sağlamak, tarımsal destekler, özel idare destekli projeler, hayvancılık, tarımda iş güvenliği ve güvenli traktör kullanımı, TARSİM, üreticilere ve bölgeye özel lokal sorunlar ele alındı” dedi.

TEKNİK PERSONEL GRUBU GÖREVLENDİRİLDİ

 İl Tarım Müdürlüğü tarafından hayvansal ve bitkisel işletme yoğunlukları göz önünde bulundurularak düzenlenen eğitim ve bilgilendirme toplantılarında İl Müdürlüğünün dahili birimlerini temsilen Şube Müdürleri ve İl Müdür Yardımcıları önderliğinde kurum teknik personel grubu görevlendirildi.

“%97 GERÇEKLEŞME ORANI İLE TAMAMLANMIŞTIR”

Eğitimin %97 oranında gerçekleştiğini ifade eden Murat; “87 Köyümüzde planladığımız eğitimlerimiz hava şartları ve ülkemizin maalesef yaşadığı ve inşallah bir daha yaşanmamasını temenni ettiğimiz deprem felaketi sebebiyle 84 köyümüzde 1300 üreticimizin katılımı ve %97 gerçekleşme oranı ile tamamlanmıştır. 7’den 77’ye gerçekleşen eğitim faaliyetlerimiz kapsamında şu an "Sağlıklı Gıda İle Büyüyorum Projesi" Ve “Tarladan Sofraya Kalıntısız Yaşam” projeleri kapsamında eğitimlerimiz devam etmekte olup; güncel sorunlar üzerine gerçekleşen eğitim faaliyetlerimizden bay, bayan üretici ve üretici adaylarımızı bu hizmetten faydalanmaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
24MAR2023