“ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNÜ KINIYORUZ”

“ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNÜ KINIYORUZ”

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Kurul Toplantısı Vali Ahmet Ümit başkanlığında yapıldı.

Valilik Abant Toplantı salonunda Vali Ahmet Ümit’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan, İl Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ömer Ersever, BAİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sameddin Gündüz, İl Müftüsü Orhan Genç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Bekir Koçyiğit, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mehmet Hanefi Taştan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsmail Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol katıldı.

“İZLEME VE DEĞERLENDİRME KURUL TOPLANTILARI YAPILDI”

Toplantının açılışında kadına yönelik şiddetle ilgili açıklamalarda bulunan Vali Ahmet Ümit, "Adalet, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları ile Diyanet İşleri Başkanlığının koordinesinde 75 maddelik “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal İşbirliği ve Eşgüdümün Artırılmasına Dair Protokol” oluşturuldu. Hazırlanan bu protokolde kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair takip edilecek yollar belirlenerek izlenmesi gereken politikalar izah edildi. Bugün bu çerçevede 81 vilayette ve bütün ilçelerimizde illerde valilerin başkanlığında, ilçelerde kaymakamların başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Kurul Toplantıları yapıldı” dedi.

“ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNÜ TELİN EDİYORUZ, HİÇBİR ŞEKİLDE TASVİP ETMİYORUZ”

Vali Ümit, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Maalesef dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de insani olmayan, insana yakışmayan şiddet eğilimlerini görüyoruz. Kadın her şeyden önce bir anne, her şeyden önce bir eş, her şeyden önce bir arkadaş kısacası insanız hep beraber. Kadına karşı şiddet sadece kadına karşı yapılmış bir eylem değildir. Kadına karşı şiddet zayıfa karşı saldırıdır. Şiddetin her türlüsünü telin ediyoruz, hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz. Her türlü şiddettin de en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğine inanıyoruz.

“KADINLARIMIZA KARŞI YAPILACAK HER TÜRLÜ EYLEMİ ŞİDDETLE KINIYORUM”

Elbette ki ülkemizin ilgili kurumları hem mücadele hem de suçluların yakalanması ve cezalandırılması noktasında gerekli çalışmaları ve fiili uygulamaları yürütmekte. Temennimiz bütün insanlığın, çocuklarımızın, kadınlarımızın, erkeklerimizin, yaşlılarımızın, herkesin insanca yaşadığı, gönlünce yaşayabildiği bir ortam oluşmasıdır. Bu çerçevede çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Kadınlarımıza karşı yapılacak her türlü eylemi şiddetle kınıyorum.”

ÇALIŞMALAR HAKKINDA SUNUMLAR YAPILDI

Toplantıda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” hakkında sunum yapılırken İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında sunumlar yapıldı.

Toplantı, katılım sağlayanlar tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında yapılması gereken çalışmalar hakkındaki karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
25KAS2020