SESSİZLİĞİNİ DE EZBERLERİDE BOZDU

SESSİZLİĞİNİ DE EZBERLERİDE BOZDU

Sadece ilimizde değil ülke genelinde Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadelede simge isimlerin başında gelen İmdat Aslan 15 Temmuz ülkeyi bölme ve işgal girişiminin ardından koruduğu sessizliğini bozdu.

Yaptığı basın açıklaması ve Televizyon programıyla bugüne kadar neden sessiz kaldığına açıklık getiren Aslan, ilimizde ezberleri bozacak açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz sonrası ülke genelinde herkesin artık bu örgütün gerçek yüzünü gördüğünü dile getiren İmdat Aslan, 2,5 aylık süre içerisinde araştırmalar yaptığını ve 1 gün dahi mücadeleden vaz geçmediğini fakat mücadeleyi yazarak değil farklı şekilde verdiğini

 

söyledi.

İşler sağlıklı gitmiyor

Bugün gelinen noktada ilimizde FETÖ ile mücadelede işlerin sağlıklı gitmediği için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldığını belirten Aslan; “Biz her zaman söyledik. Örgüt için Bolu çok önemli stratejik bir il. Zonguldak Adliyesi ve Emniyet Müdürlüğünün yaptığı çalışmalarla da

 

bu gerçek ortaya çıkmıştır. Fakat maalesef ilimizde 17-25 Aralık sonrası olduğu gibi 15 Temmuz sonrası da işler sağlıklı gitmiyor” dedi.

Balinalar kaçtı istavrit avlıyorlar

17-25 Aralık sonrası örgütle ilgili gerekli yerlere verdiği ifadelerde ve bilgilerde ismi geçenlerden sadece 2 kişinin yakalandığını ve diğerlerinin hepsinin kaçtığı veya kaçırıldığını söyleyen İmdat Aslan; “Bunları ben yakalayacak değildim. Ben gazeteciyim ve ilgili yerlere bilgiyi veririm. Onları yakalamak yetkililerin görevi. Bizimkiler balinaları kaçırdılar istavrit yakalıyorlar. İstavrit, hamsi yakalamakla bu işler olmaz” ifadelerine yer verdi.

  

Devlet aklı ve cesareti gerekir

17-25 Aralık’tan 15 Temmuz’a kadar Bolu’da hiçbir operasyon olmadığına dikkat çeken İmdat Aslan; “Yanlış anlaşılmasın hiç kimse çalışmıyor demiyorum. Gerçekten samimice çalışan devlet yetkilileri de var. Valilikte OHAL bürosunda mesai yapan insanlar var. Sabahlara kadar ifade alan emniyet mensubu memur arkadaşlarımız var. Ama bazılarının ihmalkarlığı bu insanların emeklerine de yazık ediyor. 17-25 Aralık’tan sonra ilimizde hazırlanan dosyalar ana iddianameye giren ve örnek dosyalardı. Bu dosyalara neden 15 Temmuz’a kadar hiçbir iş yapılmadı. Hiçbir operasyon yapılmadı. Bu insanların kaçmasına göz yumuldu. Her bilgi ve belge ellerindeyken 15 Temmuz’a kadar operasyon yapamayanlardan 15 Temmuz sonrası sağlıklı bir çalışma beklemek iyimserlik olur ki, bu tür durumlar iyimserliği kaldırmaz. Devlet aklı ve devlet cesareti gerektirir” cümlelerini kullandı.

Tüm ayrıntılar Havadis’te

Bolu’nun örgüt açısından önemine ve yapılanmasına da dikkat çeken, Highway Alışveriş Merkezinden, Abant’ta örgüt ele başı için yapılacak malikane ve Üniversitedeki yapılanmaya kadar bir çok konuda açıklamalarda bulundu. İmdat Aslan’ın açıklamaların tamamını bu hafta Havadis gazetesinde bulabilirsiniz.

 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
5EKİ2016