SERTİFİKALARINI ALDILAR

SERTİFİKALARINI ALDILAR

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından Genç İstihdamı faaliyetleri kapsamında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kariyer Merkezi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile işbirliğinde 3-30 Mayıs tarihleri arasında Bolu'da düzenlenen 72 saatlik Uygulamalı Muhasebe Eğitimini tamamlayan 45 öğrenciye katılım sertifikaları takdim edildi. 

Belgeler, Bolu SMMMO Konferans salonunda gerçekleştirilen törenle takdim edildi. Törene Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Mustafa Alişarlı ile Bolu SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı İlkay Bağatır, il protokolü, akademisyenler ve projede yer alan öğrenciler katıldı.

BAĞATIR TEŞEKKÜR ETTİ

Programın açılış konuşmasını yapan Bağatır, “Geride bıraktığımız 35 yılda mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleği büyük bir dönüşüm göstermiştir. Teknolojinin yetirdiği yeniliklerle dijital muhasebe ve uygulamalar mesleğimizin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bu dönüşüm sürecinde meslektaşlarımız kendilerini sürekli geliştirmiş, yeni uzmanlık alanları ve beceriler kazanmıştır. Mesleğimizin bu değişen yüzünü anlatmamıza fırsat veren üniversitemize odamız adına teşekkür ediyorum” dedi.

‘ARANAN ELEMAN STATÜSÜ KAZANDILAR’

BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Rektör Alişarlı ise yaptığı konuşmada; “Anlamlı güzel bir çalışma. Bizim için birkaç önemi var. Hem üniversite açısından bir önemi var hem de kurumlar olarak bu işi başarıyla yönetmemizin bir anlamı var. Hem de öğrencilerimiz anlamı var. Öğrenciler tarafından faydası şu. Biz bundan yaklaşık 4 yıl önce sosyal transkript kavramını getirdik. Artık bir öğrencimi mezun olduğu zaman biz sadece diploma veriyoruz. Ama dışarısı, piyasa, okul sonrası hayat, öğrencilerimizi sadece bir diploma ile yeterli görmüyor. Ne tür becerileriniz var, ne tür yetkinlikleriniz, kabiliyetleriniz var. Bu becerilerinize göre de size öncelik sırası veriyorlar. Biz buna altın bilezik dedik, diplomanın yanında. Diploma bir bilezik, bu da öyle... Sonuçta mezuniyet sonrası iş hayatınıza atılmanızda ister bir resmi kurum olsun, ister iş yerleri olsun. Aranan bir eleman statüsü size kazandırmış oluyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Köroğlu Gazetesi- Mehmet Şah Elkatmış)

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
13HAZ2024