SEMİNER DÜZENLENDİ

SEMİNER DÜZENLENDİ

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ve Trendyol işbirliğiyle Trendyol Satış ve İş Geliştirme Marmara Bölge Müdürü Umut Soykan'ın ve Trendyol Satış ve İş Geliştirme Direktörü Özkan Çokaygil'in katılımlarıyla "E- Ticaret ve E- İhracat" semineri gerçekleştirildi.

BTSO Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar gerçekleştirdi. Başkan Alemdar, günümüz teknoloji çağında E-Ticaret ve E-İhracatın öneminden bahsederek; “Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler 12 tane çalışma grubu oluşturduk. Bu çalışma gruplarımızdan bir tanesi Yönetim Kurulu Üyemiz Melih Yaman’ın ve Meclis Üyemiz Fatih Yamaner’in koordinesinde yürütülen E- Ticaret’tir. Günümüzün dijitalleşen dünyasında E-Ticaret ve E-İhracat’ın ne kadar önemli olduğunun bilinciyle ilk seminerimizi de bu konuda gerçekleştirmek istedik. Çünkü E- Ticaret artık çağımızın alışveriş yapma alışkanlıklarından biri olmuş her geçen gün ticaretteki payını giderek artırmıştır. E-ticaret aracılığıyla binlerce km ötedeki üretici ve tüketici kolaylıkla birbirlerine ulaşabilir hale gelmiş ticaretteki sınırlar ortadan kalkmıştır. Ne üretirsek üretelim, artık dışarıya satmak zorundayız. Bugün ihracat, hiç olmadığı kadar önemli hale gelmiştir. Bu yüzden Dijital platformlarda olmamız gerekiyor” dedi. 

KATILIMCILARI BİLGİLENDİRDİLER

Başkan Alemdar’ın konuşmasının ardından seminer Prof. Dr. Gülsün Akdemir Evrendilek’in moderatörlüğünde, Konuşmacılar Trendyol Satış ve İş Geliştirme Direktörü Özkan Çokaygil, Odamız Meclis Üyesi Fay Yamaner Mücevher ve Saat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Giftinn mağazası online kurucusu Fatih Yamaner ve TOBB Bolu İl Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi, Decorita Ltd. Şti. yetkilisi Yasemin Karaağaç’ın konuşmalarıyla devam etti. 

YAPTIKLARI ÇALIŞMALARI ANLATTI 

Seminerde konuşmacılardan Trendyol Satış ve İş Geliştirme Direktörü Özkan Çokaygil, E- Ticaret ve E- İhracat konusunda Trendyol şirketinin satıcı ve tüketiciye yönelik yaptıkları çalışmaları anlattı. Ayrıca Çokaygil, Trendyol olarak sürekli teknolojiye, operasyona, reklama, pazarlamaya, kampanyaya ve girişimcilere çok ciddi yatırımlar yaptıklarını söyledi. 

SAĞLADIĞI HİZMETLERİ ANLATTILAR

Konuşmacılardan BTSO Meclis Üyesi Fay Yamaner Mücevher ve Saat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Giftinn mağazası online kurucusu Fatih Yamaner ve TOBB Bolu İl Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi, Decorita Ltd. Şti. sahibi Yasemin Karaağaç ise E-Ticaret ve Trendyol ile nasıl tanıştıklarını anlatarak, E-Ticaret ve Trendyol’un firmalarına sağladıkları hizmetler ve katkıları ile ilgili katılımcılara bilgiler verdiler. 

PLAKET VERİLDİ 

Katılımcıların soru ve cevap kısmıyla devam eden seminerin sonunda, Trendyol Satış ve İş Geliştirme Marmara Bölge Müdürü Umut Soykan'a ve Trendyol Satış ve İş Geliştirme Direktörü Özkan Çokaygil’e, Odamız Meclis Üyesi Fay Yamaner Mücevher ve Saat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Giftinn mağazası online kurucusu Fatih Yamaner’e, TOBB Bolu İl Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi, Decorita Ltd. Şti. yetkilisi Yasemin Karaağaç’a ve seminerin moderatörü Prof. Dr. Gülsün Akdemir Evrendilek’e plaket takdim edildi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
18MAY2023