SAĞLIKLI GIDA İÇİN SAĞLIKLI ÜRETİM

SAĞLIKLI GIDA İÇİN SAĞLIKLI ÜRETİM

İl Tarım Müdürlüğü toplantı salonunda Süne zararı ile ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı Bitki Sağlığı Uygulama programı kapsamında 2023 yılı süne mücadelesi eğitimi personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Süne zararı ile ilgili Ankara Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsünden konunun uzmanları olan Dr. Numan Ertuğrul Babaroğlu, Emre Akçi ve Mehmet Çulcu tarafından süne mücadelesi eğitimi İl Müdür Yardımcısı Hasan Taş ve Karabük-Bolu teknik personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

“KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEKTEDİR”

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat; “Gıdanın stratejik bir ürün haline dönüştüğü günümüz şartlarında üretim ve üretim zararlıları ile mücadele elzem hale gelmiştir. Hububat ekimi ilimiz üreticileri tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Bakanlığımız hububatın başlıca zararlılarından olan süne zararlısı ile ilgili bilgi ve mücadele yöntemlerinin güncelliğini sağlamak adına çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bağlamda İl Müdürlüğümüz bitki sağlığı ile ilgili personelin de katılımıyla 2023 yılı programı kapsamında eğitim toplantısı düzenlenmiştir. Düzenlenen toplantıda; Sünenin tanımı, biyolojisi, zarar şekli, mücadele yöntemleri, yapılacak olan survey çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Sağlıklı gıda adına sağlıklı üretim prensibinden yola çıkarak çalışmalarını sürdüren bakanlığımız güncel bilgi ve donanımıyla üretimin sürdürülebilirliğini temin etmek adına üreticilerimiz ile koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir” dedi. Eğiticilerin anlatımı sonrası katılımcıların soruları cevaplandırılarak eğitim tamamlandı.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
30MAR2023