SAĞLIK PANAYIRI AÇILDI

Sağlık İl Müdürlüğü tarafından, sağlıkta farkındalığı artırmak ve önleyici tedbirlerin sağlık açısından önemini vurgulamak adına Sağlık Panayırı düzenlendi. Anıt Parkta düzenlenen panayırda İlimizdeki sağlık kurumları açtıkları stantlarda gün boyunca vatandaşları bilgilendirecekler. 

Türkiye’de ikincisi Bolu’da düzenlenen Sağlık Panayırının açılışına Vali Erkan Kılıç, Milletvekili Arzu Aydın, Kurum Müdürleri ve siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 

DEMİRKOL; ‘AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURABİLMEK’

Sağlık Panayırının açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Emin Demirkol; “Bu programımız koruyucu sağlık hizmetlerinin öneminin vurgulanması açısından çok önemli bir program. Amacımız gün boyunca vatandaşlarımıza bu hizmetleri anlatabilmek ve farkındalık oluşturabilmektir. Programa katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

AYDIN; ‘ENGELLEMELERE RAĞMEN YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK’

Konuşmasında sağlık çalışanlarının fedakarlıklarına değinen Milletvekili Arzu Aydın ise; “Sağlık çalışanlarımız sadece pandemi sürecinde değil her zaman bizim yanımızda oldular. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının kıymetini daha iyi anladık. Hem kendimizin hem de en sevdiklerimizin canlarını onlara emanet. Onlara ne kadar teşekkür edersek az kalır. Diğer taraftan sağlık anlamında yatırımlarımız tüm engellemelere rağmen hız kesmeden devam ediyor. Kim ne kadar engel olmaya çalışsa da biz yolumuzda vaz geçmeyeceğiz” dedi. 

KILIÇ; ‘SADECE BOLU’YA DEĞİL ÜLKEYE HİZMET VERİYORUZ’

Programda son konuşmayı yapan Vali Erkan Kılıç, Bolu’nun sağlık anlamında çok iyi bir noktada olduğunu belirterek; “Bu program çok önemli bir program.  Fazla örneği yok. Türkiye’de 2’incisi burada yapılıyor. Bir aydır Bolu’dayım şunu gördüm ki Bolu sağlık hizmetleri konusunda sadece bölgeye değil ülkeye hizmet veren bir il. Bu anlamda çok başarılıyız. Yaklaşık 6 bin sağlık çalışanımız var ve büyük bir özveriyle hizmet ediyorlar. Hepsine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu panayır sağlıkta farkındalığı artırmak ve önleyici tedbirlerin önemi vurgulamak açısından büyük değer taşıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” cümlelerini kullandı. 

GÜN BOYUNCA AÇIK KALACAK 

Yapılan konuşmaların ardından Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri folklor ekibinin halk oyunları gösterisi gerçekleşti.  Daha sonra ise Vali Erkan Kılıç, Milletvekili Arzu Aydın ve protokol üyeleri stantları gezerek sağlık çalışanlarından bilgiler aldılar. Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Anıt Parkta düzenlenen Sağlık Panayırı gün boyunca açık kalarak vatandaşlar önleyici sağlık hizmetleri açısından bilgilendirilecek.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
14HAZ2022