ÖZÜBEK İSYAN ETTİ

ÖZÜBEK İSYAN ETTİ

Türk Sağlık-Sen Bolu Şubesi Başkanı Furkan Özübek, sendika üyelerine idareciler tarafından baskı yapıldığını iddia ederek yetkilileri uyardı. 

Özübek, Türk Sağlık Sen’e geçen sağlık personellerine idarecileri tarafından baskı yapılarak başka sendikaya geçmeleri konusunda zorlandıklarını iddia etti.

‘KRALDAN ÇOK KRALCI OLUYORLAR’ 

Türk Sağlık Sen Bolu Şubesi Başkanı Furkan Özübek yazılı olarak yaptığı açıklamada; “Türk Sağlık-Sen olarak sendikal rekabete her zaman var olduğumuzu açıkça ilan etmişizdir. Çalışanları hangi sendika olursa olsun çalışmaları ile ikna eder üye yapar veya çalışanlar sendikaları kendilerine göre değerlendirir gider ve üye olurlar. Bu durum bizim başımızın tacı olduğu gibi sendikacılığında doğru, makul ve ahlaki olan düzenidir. Fakat görüyoruz ki devletin makamında oturanlar birilerine diyet borçları varmış gibi kraldan çok kralcılık yaparak 15 mayıs yaklaşırken yine sendikacılığa merak sarıp açıkça suç işlemektedirler” ifadelerine yer verdi. 

‘GEREKLİ CEVAP VERİLECEKTİR’

Sendika üyelerine baskı yapan idarecileri uyaran Furkan Özübek; “Çalışanları çocukları ile tehdit edecek kadar aşağılıklaşan, yaptığımız üyelikleri birilerine haber vererek devletin imkanlarını malum senin hizmetine sunan şahsiyetsizler, çalışanlara aleni baskı yaparak makamların gücünü kullanan tüm yöneticiler hepinizi tek tek biliyoruz ve not ediyoruz. Hukuk önünde de olmak üzere her meşru platformda hesap vereceksiniz. Biz yıllardır söylüyoruz yöneticiler işini yapsın, sendikacılığı koltuklarına sığdırmaya kalkmasınlar. Malum sen için çalışmaya çok hevesliler ise istifa edip, temsilci olsunlar ve çalışınlar. Mudurnu Devlet Hastanesi, Gerede Devlet Hastanesi, İzzet Baysal Devlet hastanesi ve İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere bu işlere tevessül edenler sizi son kez uyarıyorum. Kirli ellerinizi sendikacılıktan çekin. Bırakın insanlar istedikleri sendikalara üye olsunlar. İl genelinde yetkiyi almak üzere olduğumuz şu günlerde bunların böyle kudurmasını anlıyorum ama hazmedecekler. Çalışanı tehdit etmeyecekler. Çalışanlar adına hiçbir şey yapmayınca idareciler ile sayı anlamında ilerleme kaydederken, sendikacılığı çamurlaştıranlar kaybedeceksiniz. Biz sizin bu yaptıklarının nedeniyle ne sineriz ne de geri dururuz . azim ve kararlıılğımızı daha da arttıracağız. Bolu’da görev yapan tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına da açık çağrımdır. Bunların kendileri korkak ve sinik tiplerdir. Birilerinin gölgesinde, koltukların akasında sendikacılık yaparlar korkmayın. Gereken cevabı verin. Hadlerini bildirin biz hepinizin yanınızdayız. Bunlara karşı gerekeni ve hak ettiklerini yapacağız” cümlelerini kullandı.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
17NİS2023