ÖZDEMİR İSTİFA EDİP CHP ROZETİ TAKTI

ÖZDEMİR İSTİFA EDİP CHP ROZETİ TAKTI

Bolu Belediye Başkan Yardımcılığından istifa eden Rasim Özdemir Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) rozeti taktı. Rasim Özdemir, hep birlikte birleşerek mücadele ederek kazanacaklarını ifade etti.

Haber: Semanur Kurtman

CHP İl örgüt binasında düzenlenen basın toplantısına CHP İl Başkanı Ersan Türkoğlu, Merkez İlçe Başkanı İsmail Hakkı Candemir ve parti üyeleri katıldı. 

“EL BİRLİĞİYLE MÜCADELE ETTİM”

Genç yaşında CHP’ye üye olduğunu belirten Rasim Özdemir; “Genç yaşımda, hemen cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldum. Bu parti beni 25 yaşında, Türkiye’de seçilme yaşında 25’ti, Türkiye’nin en genç belediye meclis üyesi yaptı, bu parti beni. 2004 yılında listeye girdik.  2009’da yine çok az oy farkıyla kaybettiğimiz, fakat çok güzel bir seçim kampanyası yürüttüğümüz ve 2011 seçimlerinde 35 yıl sonra milletvekili adaylığı getiren o seçimde, kontenjan birinci sıra aday olarak görev aldım. Daha sonraki seçim süreçlerinde de yine partimizin her daim, perde önünde perde arkasında başarılı olması için el birliğiyle mücadele ettim” dedi.

“CHP BOLU’DA ÇOK BAŞARILARA İMZA ATTI”

CHP’nin İlimizde başarılara imza attığını söyleyen Rasim Özdemir ; “Bence Türkiye’de, Cumhuriyet Halk Partisi 2009 yılından itibaren, Bolu’da çok çok başarılara imza attı. Fakat bir hayalimiz, olmazsa olmazımız vardı. Kaptırdığımız Cumhuriyet Halk Partisi belediyesini yeniden kazanmaktı. 2019 yılında yine çok büyük bir mücadele verdik. Türkiye’nin en büyük oy artışını gerçekleştirerek, Bolu belediyesini Cumhuriyet Halk Partisi olarak elde ettik. Hatta ilk de şunu yaptık, kaldırılan ‘Türkiye Cumhuriyeti’ ibaresini de yeniden o tabelaya diktik. Türkiye Cumhuriyeti Bolu Belediyesi olarak söylemlerimize başladık, yazılarımızı da o şekilde yazmaya devam ettik” ifadelerini kullandı.

“BURADA OLMAK İÇİN GELDİM”

Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılarak, partiye katıldığını ifade eden Özdemir;  “Başkanımız ve örgütümüz beni başkan yardımcılığına layık gördük. Orada da partim sayesinde 4 yıldır görev alıyorum. Fakat kamu görevi olması sebebiyle, 2019 yılında görev başlar başlamaz, parti üyeliğim son bulmuştu. Fakat gönlüm, kalbim, coşkum her zaman buradaydı. Yine aynı şekilde; kalbim, gönlüm, heyecanımla birlikte resmi olarak da burada olmak için geldim. 2009’da, 2011’de, 2015’te, 2018’de, 2019’da kazandığımız başarıların bir yenisini daha eklemek için yeniden buradayım. Hep birlikte kazanacağız. Birleşe birleşe kazanacağız. Mücadele ede ede kazanacağız diyorum” diye konuştu.

“ÜST KADEMEYE TAŞIMAK İSTİYORUM”

Milletvekilliği hayali olduğunu vurgulayan Özdemir; “Başkanımız da birlikte siyaset yapıyoruz, uzun yıllardır. Ayni dönem içerisinde belediye meclis üyeliği yapmışlığımız var. O günden bugüne birlikte mücadele ediyoruz. ‘Siyaset iddia işidir’  der Başkan Bey. Hedefleri hep bir yukarı koymak gerektir. Sonuçta benim çok önemli bir görevim var. Başkan yardımcılığı görevim vardı. İyi bir şekilde yaptığımı düşünüyorum tabi Bolu halkının takdirine bırakıyoruz onu. Ama burada yaptığım önemli bir görevi ben bir üst kademeye taşımak istiyorum. Milletvekilliği hayalim vardı. Bu konuyla ilgili isteğim, arzum, aşkım vardı” şeklinde konuştu.

18 MART’TA MİLLETVEKİLİ ADAY ADALIĞINI DUYURACAK

Konuşmaların akabinde, Özdemir’e CHP rozeti takıldı. Özdemir, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, 18 Mart Cumartesi günü Bolu Belediyesi Nikâh Salonunda düzenlenecek programla, CHP milletvekili aday adaylığını duyuracak.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
15MAR2023