ÖZDEMİR GÜVEN TAZELEDİ

ÖZDEMİR GÜVEN TAZELEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’de hafta sonu yapılan Merkez İlçe Kongresinde mevcut başkan Mustafa Özdemir güven tazeledi.

Düzce MHP Milletvekili Ümit Yılmaz’ın divan Kurulu Başkanlığını yürüttüğü Kongreye MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ÜYELERİ Ahmet Yılmazer, Bahadır Alperen, MHP İl Başkanı Cihan Başaran, Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül ve delegeler katılırken, Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak’da kongrede davetli olarak yerlerini aldılar.

LİDER ÜLKE TÜRKİYE

Kongreye tek listeyle giren Mustafa Özdemir, delegenin oylarını alarak güven tazelerken, Özdemir kongrede yaptığı konuşmada; “Değerli dava arkadaşlarım, 27 Temmuz 2020 tarihinde sayın il başkanım Cihan Başaran’ın bana verdiği destek ve güveni ile Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin izinleri ve Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın’ın onayları ile merkez ilçe başkanlığına atandım. İlçe başkanı olarak görev almamızdaki en önemli amaç, Milliyetçi Hareket Partisi merkez ilçe teşkilatlarını canlandırmak ve teslim aldığımız bayrağı daha yükseklere taşıyabilmek ve

 

Lider Ülke Türkiye hedefine hizmet edebilmektir. Değerli dava arkadaşlarım, bu anlamda değerli büyüğümüz Ahmet Yılmazer beyefendinin ilçe kongrelerinde bahsetmiş olduğu üzere, Türkiye artık hantal, 200 kiloluk bir devlet değildir. Türkiye artık hızlı karar alıp, sahada hızla uygulayabilen bir devlettir. Türkiye’nin bu hantal ve yorgun halinden kurtulup sahada hızlı hareket edip, aldığı kararları hızla uygulayabilir bir devlet haline gelmesinde, liderimiz sayın Devlet Bahçeli’nin emeği ve etkisi göz ardı edilemez. Ben bir kez daha değerli büyüklerim ve dava arkadaşlarımın huzurunda,

 

liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendiye saygılarımı ve teşekkürlerimi sunmak isterim” dedi.

‘GÜÇLÜ TEŞKİLAT GÜVENLİ GELECEĞİN TEMİNATIDIR’

Özdemir sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Değerli dava arkadaşlarım, bu gün merkez ilçe başkanı ve yönetim kurulunu seçerek, Milliyetçi Hareket Partisinin gür sesi, güçlü nefesi ve yöremizdeki güven veren mesajı olmak için bir araya geldik. Türkiye’nin hassasiyet yüklü bir döneminde, sorumlu, şuurlu ve şahsiyetli mücadelemize yeni bir halka ekliyorsunuz. Sayın İl Başkanımız Cihan Başaran’ın, göreve geldiğinde, söylediği “ Güçlü Teşkilat, Güvenli Geleceğin Teminatıdır ” sözü bizlerin ilham kaynağı olmalıdır. Bu hedefi gerçekleştirmek için, Milliyetçi Hareket Partisine ve liderine bağlı bütün teşkilatların,

 

gönül birliği ile kenetlenmesi ve başarıya yürümesi en büyük amacımız olmalıdır. Bu gün, merkez ilçe başkanı ve yönetim kurulu adayları olarak sözümüzdür, Bolu da, Milliyetçi Hareket Partisini güçlü kılmak ve başarıya ulaştırmak tek hedefimiz. Bütün dava arkadaşlarımızı, bütün delegelerimizi, saygı ile selamlıyorum. Cenabı Allah yar ve yardımcımız olsun. Yolumuz, bahtımız ve alnımız açık olsun.”

BAŞARANDAN DUYGULANDIRAN ÖNERGE

İl Başkanı Cihan Başaran ise konuşmasında; “Değerli dava arkadaşlarım, her birinizin damarlarında akan Milliyetçi-Ülkücü kanın ve kalplerinizdeki dava sevgisine hitaben bir manevi önergeyi oylarınıza sunmak istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanlığı bu günkü Olağan Kongresine, Divan Başkanı olarak Başbuğ Alparslan Türkeş, Divan üyeliğine Bolu Ülkücü Şehitlerimiz, Zeki Bük ve Rahmi Aktaş’ı öneriyorum. Ruhları şad olsun. Mekanları cennet olsun. Bugün son ilçe kongremizi yapıyoruz.

 

İlçe kongremizin Bolu’ya ve partimize hayırlı olmasını diliyorum. Kongremizle daha da büyüyeceğiz, birbirimize daha da kenetleneceğiz. Birlikte, İstiklale ve istikbale daha güçlü yürüyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

MHP TÜM TEŞKİLATLARI İLE BÜYÜK BİR AİLEDİR

Başaran konuşmasının devamında ise; “ Milliyetçi Hareket Partisi, tüm teşkilat kademeleriyle büyük bir ailedir. Şahsım da bu ailenin parçası olmaktan, MHP çatısında sizlerle beraber yürümekten her zaman onur ve gurur duydum, duymaya da devam edeceğim. Sayın Genel Başkanımızın teşkilatımıza ve bizlere duyduğu güven ve destekle Bolu

 

için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Bizlere bu güzel şehre, yani tabiatın kalbi Bolu’ya hizmet etme imkanı veren, sayın Genel Başkanımıza bir kez daha sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Sözlerime son verirken bütün ilçe teşkilatlarımızda geçen dönem görev alan yönetim kurulu üyelerimize teşekkür eder, yeni seçilecek arkadaşlarımıza da görevlerinde başarılar dilerim. Kongremizin şehrimize, milletimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Artık bundan sonra bize durmak yoktur. Liderimizin gösterdiği yolda, Lider Ülke Türkiye hedefimize, 2023 ve 2053 hayallerimize, hiç durmadan el birliği ile ilerleyeceğiz.İstiklal için Birlik, İstiklal için Dirlik, Kazanan Türkiye Olacak. Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
12EKİ2020