ORTAK AKIL ÇALIŞTAYI BOLU'DA YAPILDI

ORTAK AKIL ÇALIŞTAYI BOLU'DA YAPILDI

Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından ikincisi düzenlenen ortak akıl çalıştayı çok sayıda katılımcı ile ilimizde geçekleştirildi. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, gıda ve tarım sektörünün günümüzdeki önemine değinerek Bolu’nun gıda ve tarım alanındaki durumu ile iç ve dış pazardaki payı hakkında katılımcılara bilgiler aktardı.

Ortak akıl buluşmasının ikinci kısmında TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen'in moderatörlüğünde; Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi ve Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Aylin Aydın, 25 ve 26’ncı dönem Çorum Milletvekili İlksen Ceritoğlu Kurt, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformları Genel Müdür Vekili Kerim Üstün, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar ve Kırsal Kalkınma ve Kişisel Gıda Teknolojileri Uygulama Projeleri Uzmanı Dr. Mikdat Çakır'ın konuşmacı olarak katıldığı “Güvenli Tarımda Mevcut Durum ve Gelecek Planları” konulu panel ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İl Başkanları ortak akıl toplantısı ilimizde gerçekleştirildi.

BİRÇOK KONU GÖRÜŞÜLDÜ

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir, TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Belma Yılmazyiğit, TOBB Bolu İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Yüce ve Kurul üyeleri ile bölgede faaliyet gösteren kadın girişimciler kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda konuşma yapan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş gıda ve tarım sektörünün günümüzdeki önemine vurgu yaparak, Bolu’nun gıda ve tarım alanında mevcut durumu, iç ve dış pazardaki payı ve sektörün Bolu’daki tarihsel gelişimi hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. Başkan Ateş ayrıca gıdanın korunması ve yerel istihdama katkı açısından önem taşıyan coğrafi işaretlere de değinerek Ticaret ve Sanayi Odası ile Bolu’nun coğrafi işaretler konusundaki çalışmalarını anlattı. Başkan Ateş, Oda’nın 11 tescilli ürün ile öncülüğünü yaptığı çalışmalar sonucu 2020 yılında Bolu’nun Türkiye’de coğrafi işaret tescil şampiyonu olduğunu söyleyerek yerelde iş ve istihdamın artması için bu alanda çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki’nin konuşmalarıyla devam eden programda Prof. Dr. Murat Çetinkaya tarafından “Bozulan Enflasyon Eğilimleri ve Gıda Arz Güvenliği” konulu bir sunum yapıldı. Başkan Ateş programda ayrıca Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki ile İlimizin tarım ve gıda sektöründeki mevcut durumu ve yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
16MAY2022