ORMANCILAR TATBİKATI MENGEN'DE YAPTILAR

ORMANCILAR TATBİKATI MENGEN'DE YAPTILAR

Bolu Mengen’de Orman İşletme Şefliği 2024 Üretim Programı, İş Güvenliği Ve Üretim Standardizasyon Konularında Eğitim Tatbikatı Gerçekleştirildi.

Düzenlenen tatbikara Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Nazif Öztürk, Mengen Orman İşletme Müdürü Emre Koçak, İşletme ve pazarlama şube müdürlüğü mühendisleri, Mengen Orman İşletme Müdürlüğünden işletme müdür yardımcıları, orman işletme şefleri, orman muhafaza memurları ve işçiler katıldı. Tatbikat üretim çalışmalarını ve iş güvenliği konularını içeren eğitim Gökçesu Orman İşletme Şefliğinde yapıldı.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR ANLATILDI

İki aşamalı olarak düzenlenen eğitimin birinci kısmında Gökçesu Orman İşletme Şefliğinde, doğru ağaç kesme teknikleri, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre uyulması gereken hususlar, yürürlükte bulunan standardizasyon esaslarına göre ağaçların nasıl boylanacağı ve değerlendirileceği ile ilgili bilgiler katılımcılara uygulamalı olarak gösterildi. Uygulamada karşılaşılan sorunların katılımcılar tarafından dile getirilip karşılıklı olarak değerlendirilmesinin ardından eğitimin birinci kısmı tamamlandı.

Öğleden sonra Mengen Gökçesu Orman Emvali Deposu’nda devam eden eğitimin ikinci kısmında üretimde görevli tüm şef ve memurlara standardizasyon, ölçüm ve tasnif işlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı. 2024 yılında belirlenen programların iş termin planında yer alan takvime uygun olarak gerçekleştirilmesi için tüm tedbirlerin bir an önce alınması ve uygulamaya geçilmesine dikkat çekilerek kazasız bir yıl geçirilmesi temennisi ardından eğitim sona erdi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
10MAY2024