OLAN YİNE BOLU'YA OLDU

OLAN YİNE BOLU'YA OLDU

Ak Parti Milletvekili Arzu Aydın ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasında devam eden birbirlerine iş yaptırtmama inatlaşmasından ilimiz zarar görmeye devam ediyor.  Ak Partili Milletvekili Arzu Aydın’dan, Hisar Tepesi, Kanal yolu engellemeleri sonrası bir hamle de eski adliye binası için geldi. 

Yıllardır atıl halde bekleyen ve Bolu Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında tahsisi sürekli el değişen eski adliye binası yeniden Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsis edildi. Binanın Boluluların hizmetine açılması için uğraşması gereken ilimizin siyasileri, binayı birbirlerinden kapma ve iş yaptırmama savaşına devam ediyorlar. 

SÜREKLİ EL DEĞİŞTİ AMA DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMADI 

Bolu Adliyesinin 2018 yılında yeni binasına taşınmasının ardından 4 yıldır hizmete gireceği günü bekleyen eski adliye binası için yeni gelişme yaşandı. 2018 yılında tahsisi Bolu Belediyesine verilen bina, yerel seçimlerde Tanju Özcan’ın seçimi kazanmasıyla Bolu Belediyesinden alınıp tekrar Kültür ve Turizm Bakanlığına verildi. 2020 yılında İlimizi ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan yardımcısı Özgül Özkan Yavuz binada incelemelerde bulunmuş ve tadilat masrafının fazla olduğu gerekçesiyle eski adliye binasının tadilatına ve Kent Müzesi yapılmasına sıcak bakmamıştı. Bakanlık binaya yatırım yapmayınca 2021 yılında binanın tahsisi tekrar Bolu Belediyesine geçti. 

MHP ÇAKIR DİLE GETİRİNCE BİNAYI HATIRLADILAR 

Binanın tahsisin yeniden Bolu Belediyesine geçmesinin ardından Başkan Tanju Özcan, binanın tadilatının yapılıp müze olarak açılacağını dile getirmişti. Aradan geçen 1 yıl içerisinde bina için somut bir adım atılmazken, geçtiğimiz ay Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye meclis üyesi Necdet Çakır konuyu Meclis gündemine taşımız ve binanın kütüphane, etüt merkezi yapılmasının doğru olacağını dile getirmişti. MHP’li Çakır’ın sözleri üzeri Başkan Tanju Özcan, Ak Partili Meclis üyelerinden ve Milletvekillerinden destek isteyerek müze olarak tahsisi yapılan binanın  tahsisinin kütüphane ve etüt merkezi olarak değiştirilmesini istemişti. 

VATANDAŞLAR YAŞANANLARI ANLAMAYA ÇALIŞIYOR

Yıllardır kaderine terk edilen binayı Meclis kürsüsünden dile getiren MHP’li Necdet Çakır’ın sözleri, üzerine eski adliye binasını hatırlayan ilimizin siyasetçileri tahsisin değişmesine destek olmak yerine binayı Bolu Belediyesinden alarak kütüphane yapılmak üzere tekrar Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsisini sağladı. 4 yıl içerisinde 4 kez el değiştiren eski adliye binası siyasetçilerin elinde çürümeye devam ederken Bolulu vatandaşlar yaşananları anlamaya çalışıyor.   

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
19EKİ2022