ÖĞRENCİLER GÖÇEBE OLMUŞ SİZ NELERLE UĞRAŞIYORSUNUZ!

ÖĞRENCİLER GÖÇEBE OLMUŞ SİZ NELERLE UĞRAŞIYORSUNUZ!

İlimizde siyasi eğitimsizliğin ve liyakatsızlığın yol açtığı kişisel tartışmalar kurumlara da sirayet etti. İş yapmak ve Bolu’nun geleceğini düşünmek yerine küçük hesaplar peşinde koşan siyasetçiler ve yöneticiler yüzünden ilimiz zarar görmeye devam ediyor. 

Şehre hiç bir faydası olmayan ve kamuoyunda kutuplaşmaya sebebiyet veren davranışların son örneği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler gününde yaşandı. 

KURUMLARI AYRIŞTIRIP ŞEHRİN HUZURUNU BOZMAYA HAKKINIZ YOK!

Ak Parti Milletvekili Arzu Aydın ve Ak Parti İl Başkanı Suat Güner’in de katıldığı 24 Kasım Öğretmenler Günü programında Bolu Belediyesi yok sayılarak, programda Belediye Başkanı yardımcısı Rasim Özdemir’e söz hakkı verilmedi. Söz verilmesine rağmen okul tadilatlarının bir türlü bitmediği, öğrencilerin göçebe gibi başka okullarda zor şartlarda eğitim gördüğü, başarı sıralamasında Türkiye genelinde alt sıralarda yer alan ilimizde, Milli Eğitim Müdürlüğünün uğraşması gereken onlarca sorun varken, komuyunda kutuplaşmaya sebebiyet verecek küçük hesapların peşinde koşması vatandaşlar tarafından da tepkiyle karşılandı. 

BELEDİYE KANADINDAN AÇIKLAMA GELDİ 

Kamuoyu tarafından hoş karşılanmayan ve Bolu’nun huzurunu zedeleyecek bu davranış karşısında Bolu Belediyesi resmi sosyal medya sitesinden de açıklama yapıldı.  Bolu Belediyesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Son dönemlerde Bolu Belediyesi diğer kurum yöneticileri tarafından çeşitli programlarda kasıtlı şekilde yok sayılmaktadır. Bunun son örneği de ne yazık ki bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından BİLSEM’de düzenlenen programda yaşanmıştır. Bu anlamlı programın başında tüm kurum ve kuruluşların isimleri tek tek anons edilirken, Bolu Belediyesi’nin adı dahi geçirilmemiştir.Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ı temsilen programa katılan Bolu Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Rasim Özdemir, bunun sehven yapılmış bir yanlışlık olduğunu düşünerek, programı takip etmeyi sürdürmüştür. Ancak yok sayma eylemi, protokol konuşmalarında da devam etmiştir. Sunucunun önceden belli olan İl Milli Eğitim Müdürü ve Vali Yardımcısının konuşmasına ilave olarak, yeni konuşmacılar eklendiğini duyurması üzerine; Başkan Yardımcımız Sayın Rasim Özdemir İl Milli Eğitim Müdürü Sarıcı’ya dönerek, programın dışına çıkıldığını ve kendisinin de Bolu Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan’ı temsilen konuşma yapmak istediğini söylemiştir. Sarıcı tarafından konuşma yapmasının mümkün olmayacağı bilgisi verilmesi üzerine Sayın Özdemir anonsta ve protokol konuşmalarında Bolu Belediyesi ve Bolu Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan’ın yok sayıldığını belirterek, salonu terk etmiştir. Altını özellikle çizerek belirtmek isteriz ki Sayın Özdemir’in tepkisi, baş tacımız öğretmenlerimize değil, Kurumumuza yapılan saygısızlığadır. Kasıtlı yapılan bu tür yok sayma girişimlerini Bolu halkının takdirine bırakıyoruz.”

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
26KAS2022