MUSTAFA DEVERENLİ RESMİ BAŞVURUSUNU YAPTI

MUSTAFA DEVERENLİ RESMİ BAŞVURUSUNU YAPTI

31 Mart yerel seçimleri öncesi Ak Parti’de Bolu Belediye Başkan aday adaylık başvuru hareketliliği yaşanıyor. Daha önce Bolu Belediye Başkan aday adayı olacağını duyuran Mustafa Deverenli resmi başvurusunu yaptı. 

Son olarak Sakarya Büyükşehir Belediyesinde Deprem Risk Yönetimi Ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı olarak görev yapan Mustafa Deverenli bu görevinden istifa ederek Bolu Belediye Başkan aday adayı başvurusunu Ak Parti İl Başkanlığına yaptı. 

‘BOLU HER GEÇEN GÜN KAN KAYBEDİYOR’

Bolu Belediye Başkan aday adaylığı dosyasını Ak Parti İl Başkanlığına teslim ettikten sonra basının karşısına geçen Mustafa Deverenli yaptığı açıklamada; “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Cumhurbaşkanımız ve Parti Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkemizde yapılan yatırımlar ve dünya ülkesi olma yolunda ki ilerleyiş tüm hızıyla devam ederken, son 4 yıldır Bolu’muzda yaşananlar, Bolu Belediyesinin yönetiliş şekli hatta daha doğru bir ifadeyle yönetilemeyişi gözler önündeyken, Bolumuz her geçen gün kan kaybederken, sorumluk almamak olmazdı. Bu düşünceyle, yılların getirdiği Belediyecilik tecrübemle Bolu Belediye Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Hepimizin malumudur ki, Bolu Belediyesi geçmiş dönemde Ak Parti yönetiminde 15 yıl boyunca büyük yatırımlara imza attı. Ak Parti yönetimi sayesinde küçük bir Anadolu kasabası hüviyetinde ki Bolu 15 yıl içerisinde gelişerek en yaşanılabilir İllerin arasında zirvede yer aldı. Ne yazık ki, 2019 Yerel seçimlerinden sonra Bolu Belediyesi yönetimini devralan zihniyet, bırakın Bolu Belediyesini yönetmeyi, geçmiş dönem yapılan yatırımları, kurulan tesisleri dahi çalıştırmayı başaramamış, hatta Boluluların yaşam merkezi haline gelen Atatürk Orman Parkı ile Karaçayır Parkının bakımını dahi yapmayı beceremeyip bu iki parkı yaşanmaz hale getirmiştir” dedi. 

‘İŞ BİLMEZLİKTEN SIKILDIK’

Konuşmasında mevcut Belediye yönetimini eleştiren Deverenli; “Seçim dönemi veya sonrasında verilen sözleri burada dile getirmeye kalksam toplantımızın tamamını onlara ayırmamız gerekir ki, biliyorum sıkılırsınız. Evet bizde, tüm Bolulularda bu yönetimden sıkıldı. Kandırılmaktan sıkıldı. İş bilmezlikten sıkıldı. Acemilikten sıkıldı. Şovmenlikten sıkıldı. Bugün yapılıp yarın bozulan kavşaklardan, yollardan, kaldırımlardan sıkıldı. Hulasa Belediyecilikten anlamayan şovmenlerden sıkıldı. Böyle bir durumda, tüm Dünya’da mazlumların, ezilenlerin ümidi olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve onun yolu Ak Parti’nin Boluluların umudu olacağına inancımla bugün burada aday adaylığımı açıklıyorum” ifadelerine yer verdi. 

‘BOLU MÜREFFEH YARINLARI KONUŞACAK’

Konuşmasının son bölümünde Bolululara seslenen Deverenli; “Bolulu hemşerilerime söyleyeceğim şudur; Biliyorum, çok yoruldunuz, çok sıkıldınız, üzülüyorsunuz ama çok az kaldı. 4 ay sonra 31 Mart akşamı emanetimizi geri alacağız. Ve 31 Mart’tan sonra  kıymetli Bolular artık sosyal medya şovlarıyla meşgul olmayacak, Bolu Belediye Meclisi seviyesiz sohbetlere sahne olmayacak. Bolu Belediye Meclisi; tiyatro salonu olmaktan kurtulup, yatırımların, Bolu geleceğinin konuşulduğu halkın Meclisi olacak. 31 Mart’tan sonra Bolu Belediyesinde kim ne demiş, kim kime hakaret etmiş, kim kimle kavga etmiş konuşulmayacak. Karadere suları konuşulacak, 18. Madde uygulamaları konuşulacak, Arıtma tesisi, Büyüksu konuşulacak. Bolu’nun imarı ve inşası konuşulacak. Şehircilik konuşulacak.Yeni yollar ve yatırımlar konuşulacak. Bolumuzun geleceği konuşulacak.  Yandaşların, Akraba-i talükatın işe alınıp nasıl yükseltildiği konuşulmayacak, vatandaşın dertleri konuşulacak. Teşkilatların önemi ve birliktelik için bende  başta Milletvekilimiz ve il başkanımız olmak üzere bu partide görev yapmış milletvekillerimizi ve tüm il başkanlarımızı ve  ayrıca ilçe teşlatlarımızın tamamını ve mahalle başkanlarımızı ziyaret ederek aday adaylığı çalışmalarıma başladım. Şahsıma gösterdikleri ilgi ve misafirperlikleri için hepsine huzurlarınızda teşekkür ederim. Bugünden sonra birbirinden değerli yeni aday adayı arkadaşlarımız çıkacak. Hepsine şimdiden başarılar diliyorum. Şunu'da belirtmek istiyorum aday olamadığımda partimizin adayına her türlü yardım ve desteği vereceğim. Önemli olan kişinin kazanması değil, Ak Parti Belediyeciliğinin kazanmasıdır. Tüm kalbimle inanıyorum ki, Dünya Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan giden bu teşkilatlar sayesinde birlik ve beraberlik içerisinde 31 Mart akşamı Bolu’nun gelecek müreffeh yarınları konuşulacak. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun...” cümlelerini kullandı. 

MUSTAFA DEVERENLİ KİMDİR?

Ben Kıbrıscık ilçemiz doğumluyum. İlk, Orta ve liseyi burada okudum. İlk önce 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksek Okulu ''Tapu Kadastro Bölümü'nü'' bölüm birincisi olarak bitirdim. İşte İlimize yerleşmem ve Bolu Belediyesi ile tanışmam bu tarihten sonra başladı. 1988 tarihinde şu an yıkılmakta olan belediyenin karşısındaki Emin Taşman İş hanında mühendis bir abimizle beraber  ilimizin 2.harita kadastro mühendislik bürosunu acarak parsel aplikasyonu, yola terk, parselasyon, plankote vb. işlemleri yapmaya başladım. Belki biliyorsunuz Haritacı meslektaşlarımın yaptığı bu tür işlemlerin onay mercii Belediye Encümeni veya teknik birimleridir. 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Jeodezi Fotoğrametri Mühendisliği Bölümüne başlayıncaya işim nedeniye belediyemize her gün gidip geldim. Bir çoğunuz belki hatırlar o zamanki belediye başkanımız Allah rahmet eylesin MUZAFFER IŞIN'dı.

     1993 yılında bu bölümü de bölüm birincisi olarak bitirdim. Aynı zamanda tatillerde boluda büroda çalışmaya devam ettim. Bu tarihlerde biliyorsunuz ki belediye başkanımız NECDET GÖREN'di. Yine aynı yıl Tapu Ve Kadastro Genel müdürlüğünün açmış olduğu mühendis alımı sınavını kazanarak Ankara'da merkez teşkilatında çalışmaya başladım. 1993 yılından 1997 yılına kadar evlilik ve eşimin işi nedeniyle  evimin burada olmasından dolayı  Ankara-Bolu arasında gidip gelmeye devam ettim. 

     1997 yılında Bolu Kadastro Müdürlüğüne mühendis olarak atandım. 2009 yılının sonuna kadar bu müdürlükte kontrol mühendisi ve müdür vekili olarak çalışmaya devam ettim. Hatırlayacağınız üzere ilimizde yaşadığımız ve bir kaç gün önce andığımız 12 kasım 1999 depremi nedeniyle ilimizdeki Kalıcı Konutlar yer seçiminde, tüm çadır kentlerin ölçüsü ve hak sahipliği çalışmalarında, tüm kamulaştırma çalışmalarında görev aldım. Deprem nedeniyle artan arsa talebi nedeniyle o zamanki belediye başkanımız YÜKSEL CEYLAN ve özel sektör ile beraber ilimizdeki 3194 sayılı kanunun 18.madde uygulamasının ilk defa yapılmasında ve kontrol edilmesinde aktif olarak çalıştım. Bu 18.madde uygulaması  anlaşılması için söylüyorum Bilal Habeşi Camii ile sağlık il müdürlüğümüzün olduğu caddeden D-100 karayoluna kadar Borazanlar mahallemizin yeni yapılaştığı bölgedir. Bahsettiğim bu bölge günümüzde hemen hemen tamamen dolmuştur. 2010 yılına kadar o zamanki belediye başkanımız ALADDİN YILMAZ dönemine denk gelen 18.madde uygulamalarında kontrol mühendisi  olarak görev yaptım.

     2010 yılında LİHKAB (Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik Bürosu) faaliyetleri nedeniyle görev yerimde çalışamadığımdan dolayı mecburen sakarya ilinde büro açtım. 2014 yılına kadar bu faaliyeti yürüttüm.

    2014 yılındaki yerel seçimlerinden sonra o dönemki Adapazarı Belediye Başkanının daveti üzerine ''TEKNİK İŞLERDEN SORUMLU BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI'' olarak devlet memurluğuna geri döndüm. Böylece aktif olarak belediyeciğimizde bu tarihde başlamış oldu.

     2018 yılında Adapazarı belediyesinden SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'ne '' İMAR VE ŞEHİRCİLİK DAİRE BAŞKANI'' olarak geçiş yaptım. 

    2021 yılında bu daire başkanlığından kurucusu olduğum '' DEPREM RİSK YÖNETİMİ VE KENTSEL İYİLEŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞINA'' daire başkanı olarak geçiş yaptım. 14.11.2023 tarihinde şu an huzurunuzda olduğum aday adaylığım başvurusu nedeniyle görevimden ayrıldım.

Sevgili dostlarım, dava arkadaşlarım;

     İlimizi 1988 yılından beri bilen ve yaşayan birisi olarak,

     İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu ve bölüm birincisi bir harita mühendisi olarak,

     Bolu Belediye Başkanlığını 1988 yılından beri tanıyan birisi olarak,

      4 yıl gibi özel sektör deneyimi olan bir mühendis olarak,

     Mesleğinin son 8 yılını ilçe belediyesi ve büyükşehir belediyesinde geçirmiş iki döneme karşılık gelen deneyimli bir belediyeci olarak huzunuruzdayım.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

1 yorum yapılmış

  • KIBRISCIKLI (17 Kasım 2023 - 18:37)
    Mustafa bey belediyecilikte edindigi tecrübeleriyle Bolumuza çok başarılı işler yapacaktır çıkmış oldugu yolculukta başarılar dilerim..
16KAS2023