Muslar Kaya evleri yolumuzu gözlüyor

Muslar Kaya evleri yolumuzu gözlüyor

İlimizin şirin ilçelerinden Seben’de bulunan Muslar Kaya evleri turizme açılacağı günü bekliyor. Bakımsızlık yüzünden araçların gidemediği yol düzeltildiği takdirde Muslar Kaya evlerine ziyaretçilerin daha fazla ilgi göstereceği düşünülüyor.

Seben ilçe merkezine 7 kilometre mesafede bulunan Muslar Kayaevleri, Kaşbıyıklar’a bağlı Muslar Mahallesi’nin kuzeydoğusunda Ulukayalar olarak adlandırılan kayalık alanda yer alıyor. Erken Hristiyanlık dönemine ait olan Muslar Kaya evlerinin turizme kazandırılması adına ilk adımların atılması bekleniyor. 

Elele verip şu yolu açın

Atıl halde bırakılan Muslar Kaya evlerine giden yol bakımsızlık yüzünden araç trafiğine kapatılmış durumda. Yolun açılması ve düzeltilmesiyle Muslar Kaya evleri için ilk adım atılacak. Görüntüsüyle Kapadokya’yı andıran ve küçük Kapadokya olarak isimlendirilen Muslar Kaya evleri yıllardır ziyaretçiden uzak kendi haline bırakılmış durumda. Seben Belediye Başkanı Fatih Kavak ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay’ın geçtiğimiz aylarda bölgede yaptıkları incelemede ilk olarak yolun yapılması gerektiği belirtilmişti. Aradan geçen zaman içerisinde yolla ilgili bir gelişme yaşanmazken, İl Özel İdare ve Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin bir an önce yolu açmak için çalışmalara başlaması bekleniyor. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
18EYL2022