Milli servet yok oluyor

Milli servet yok oluyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) nın yeni binasına taşınmasının ardından atıl halde bırakılan kurumun Köroğlu Mahallesinde ki eski binası çürümeye terk edildi. 

İlimizin en işlek bölgelerinden olan ve stratejik olarak iyi bir konumda yer alan SGK’nın eski binasına birçok kurum talip olmasına rağmen şuana kadar olumlu yönde bir gelişme sağlanamadı.

İŞKUR istedi ama vermediler

2019 yılında Karaçayır Mahallesinde yapılan yeni binasına taşınan SGG İl Kurumunun eski binası için ilk talep İŞKUR’dan gelmişti. Şu an 236 metrekarelik alanda, 47 personel ile çalışan İŞKUR’un, yapılacak olan istihdamlarla kalabalıklaşacağı ve verdiği kamu hizmeti yüzünden yüzlerce kişiyi ağırlaması nedeniyle yeni ve daha büyük bir binaya ihtiyaç duyması nedeniyle SGK eski binasına talip oldu. Bakanlık İŞKUR’un bu talebini olumlu bulmadı. 

Sağlıklı Hayat Merkezi yakışırdı 

SGK eski binasına daha sonra İl Sağlık Müdürlüğü talip oldu. İl Sağlık Müdürlüğünün, ‘Sağlıklı Hayat Merkezi’ olarak kullanmayı planladığı bina Bakanlığın istediği yüksek miktardaki kira veya satın alma bedeline takıldı. Sağlık Bakanlığı istenen kiralama veya satın alma bedelini yüksek bulunca bu projesinden vaz geçti. Sağlık Bakanlığının ardından bina için Ulaştırma Bakanlığının devreye girdiği lakin bu güne kadar net bir sonuç elde edilmediği biliniyor. 

Milletvekilleri sorumluluk almalı

Aradan geçen 3 yıl içerisinde tamamen atıl halde bırakılan binanın yavaş yavaş çürümeye başladığını dile getiren vatandaşlar, Bolu’nun en güzel yerinde milli servetin yok olduğunu belirterek Milletvekillerini bu konuda göreve davet ettiler. Binanın...

DAHA FAZLASI İÇİN GAZETENİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ...

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

1 yorum yapılmış

  • Cabbar Candemir (3 Nisan 2022 - 17:11)
    Sağlıklı Yaşam merkezi olarak kullanılmasını destekleyelim.
1NİS2022