MİLLİ EĞİTİMDEN AÇIKLAMA GELDİ

MİLLİ EĞİTİMDEN AÇIKLAMA GELDİ

İlimizde güçlendirme çalışmaları devam eden okul binalarının 2022-23 eğitim ve öğretim yılına yetişmeme ihtimaline karşı velilerin tedirginliğinin kamuoyuna yansıması üzerine konuyla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğünden yazılı olarak açıklama yayımlandı. 

İnşaat çalışmaları devam eden birçok okulun eğitim ve öğretim yılına yetişmesi imkânsız gibi dururken, Müdürlükten yapılan açıklamada, çalışmaların hassasiyetle takip edildiği belirtilerek, okulların eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar bitirilmesinin planlandığı dile getirildi.

PLANLAR TUTACAK GİBİ DURMUYOR 

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “İlimizde devam eden güçlendirme çalışmaları ile ilgili bazı yerel basın organlarında çıkan değerlendirmeler üzerine Milli Eğitim Müdürlüğünce kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur. Millî Eğitim Bakanlığımızca İlimizde gerçekleştirilen depremsellik çalışmaları kapsamında 2020 yılında 20 okul binasının güçlendirme işlemleri tamamlanarak eğitim öğretime başlanmıştır. Millî Eğitim Bakanlığımızca gerekli ödeneklerin tahsisinin yapılmasının ardından 40 okulun proje revizelerine başlanmış teknik olarak yaşanan sıkıntılar sebebiyle 2021 yılında 7 okul/kurum binası ihale edilmiştir. 2022 yılında sürdürülen çalışmalar neticesinde proje revizeleri tamamlanan okul/kurum binaları güçlendirmeyi yapacak firmalara 15 Mayıs'tan itibaren teslim edilmeye başlanmıştır. Bugün itibarı ile merkez ilçe ve ilçelerimizde 32 okul/kurum binasında güçlendirme çalışmaları süratle devam etmektedir. Ayrıca yık-yap kapsamında projesi tamamlanıp ihale edilen okullarımızla ilgili inşa faaliyetlerine başlanmıştır. Valiliğimizin koordinasyonunda İl Özel İdaresi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzce çalışmalar hassasiyetle takip edilmekte, okullarımızın eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar bitirilmesi planlanmıştır.”

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

1 yorum yapılmış

  • İKS (10 Ağustos 2022 - 16:35)
    Paşaköy okulunda Şubat ayından bu yana hiçbir çalışma yok. Bu gidişle 5 senede ancak biter. Cek cak larla bu işler bitmez. Yazıklar olsun yetkililere.
9AĞU2022