“MHP'yi 2023'e taşıyacak politikaları sahada uygulayacağız”

“MHP'yi 2023'e taşıyacak politikaları sahada uygulayacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Cihan Başaran, ilimizde yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Merkezde ve ilçelerde teşkilat çalışmalarının düzenli olarak yürütüldüğünü dile getiren Cihan Başaran, seçim çalışmalarının başlatılmadığını ancak talimat geldiğinde hazır bir şekilde sahada bulunacaklarını belirtti. 

Haber: Tuğba Ülker

Seçim süreci ve seçim çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Cihan Başaran, “Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli seçim talimatı verdiğinde hazırlıklarımızı tamamlayarak MHP’yi 2023’e taşıyacak politikaları sahada uygulayacağız. Bunun ön hazırlığı olan teşkilat çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Teşkilat çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi veren Cihan Başaran, “Yaklaşık bir ay önce Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli, İl Başkanları ile bir araya gelerek 2022 yılı siyasi çalışmaları ile ilgili bir rota çizdi ve yapılması gereken görevleri bizlere iletti. Düzeltilmesi gereken her konu 3 günlük İl Başkanları kampında görüşülerek yapıldı. Bu toplantıda bir seçim startı verilmedi. Bize verilen çalışma ‘İl İl Anadolu Adım Adım 2023’ programları çerçevesinde yapılması gerekenlerdi. Buradaki öncelik MHP ve Cumhur İttifakının 2018 yılında nispeten daha az oy aldığı bölgelerde yoğun çalışmalar yapmaktı. Bolu bu bölgelerden bir tanesi olmadığı için Bolu’da özel bir çalışma yapılmıyor. İlimizde şu an için sadece verilen görevler yapılarak teşkilat hazırlıkları yapılıyor. Seçim startının haziran ayında verileceğini düşünüyoruz. Genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli bu konuda talimat verdiğinde hazırlıkları tamamlayarak MHP’yi 2023’e taşıyacak politikaları sahada uygulayacağız. Bunun ön hazırlığını teşkilat çalışmaları oluşturuyor. Bu kapsamda teşkilatlarımızda bir eksiğimizin kalmaması ve her ilçeye, her köye ulaşabileceğimiz yapının tekrar gözden geçirilmesi ve üye yapımızın, delege yapımızın, mahalle temsilcilerimizin yeniden gözden geçirilmesi ile ilgili çalışmalarımız olacak. Bu çalışmalar tamamlandığında da genel başkanımızın talimatını bekleyeceğiz” dedi. 

“Bir dava patisi olmanın gereklerini yerine getiriyoruz”

2023 yılı hedeflerini en yüksek tutan partinin MHP olduğunu dile getiren Cihan Başaran, “MHP ve Cumhur İttifakının cumhurbaşkanı adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu Genel Başkanımız seçimden 1 yıl önceden belirtti. Bu bağlamda bakıldığında gelecek hedefleri en yüksek parti MHP’dir. Bir siyasi partinin ötesinde bir dava, bir misyon partisi olmanın da gereğini yerine getiren tek siyasi partiyiz. 2023 yılı ve 2023 yılı sonrası Türkiye’nin geleceği ile ilgili planlarımız var. Dünyanın yeni bir döneme geçiş için hazırlıkların yapıldığı zamanlardayız. Kimi ülkelerde siyasi çalışmalarla, kimi ülke üzerinde ekonomik baskı ile kimi ülke üzerinde ise sıcak savaşla yeni Dünya düzeni kurmak için uğraşan bir dünya yapısı var. Dünyadaki bu dönüşüm bittiğinde Türkiye’nin de en güçlü şekilde yerini alabilmesi için programlarımızı yapıyoruz. Bu programlardan en önemlisi Cumhur İttifakıdır. Biz yaklaşan tehlikeyi yıllar öncesinden gördük ve bunun tedbirini önden aldık” ifadelerini kullandı. 

“EYT ile ilgili kanun düzenlemesi teklifimiz hazır”

MHP olarak hem Bolu’yu hem de Türkiye genelini ilgilendiren konularda çalışmalar yürüttüklerini belirten Cihan Başaran, “Şu ana kadar TBMM’ye Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi ve MHP milletvekilleri aracılığı ile gönderdiğimiz 9 kanun düzenlemesi teklifimiz var. Bunlardan bir tanesi kabul edildi, 8’i henüz değerlendirilme aşamasında. Bolu’nun evladı olarak hem Bolu’ya hem Türkiye’ye fayda sağlayacak kanun düzenlemeleri yapmaya devam ediyoruz. Hazırlıklarımız var, çok yakın zamanda göndereceğimiz iki düzenleme daha var. Bunların kabul edilebilecek kanunlar olduğunu düşünüyorum. Bunlardan biri EYT. Bu konuda çalışma yapan tek İl Başkanıyım. Çünkü mesleğim ekonomistlik. Konuyu çok iyi biliyorum. Bunun yanında ben de bir EYT’liyim. Bu yüzden önergeler sunabiliyorum. Yani biz de bazı konularda mesleki, siyasi tecrübemiz ve ekonomi bilgimizle buradan destek vermek için çalışıyoruz” cümlelerini kullandı.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
20NİS2022