MHP BASINLA BULUŞTU

MHP BASINLA BULUŞTU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) teşkilatları Bolu basınıyla bir araya geldi. XL Kafede düzenlenen kahvaltıda basınla buluşan MHP İl Başkanı İlhan Durak, basın mensuplarıyla sohbet ederek süreçle ilgili açıklamalarda bulundu. 

MHP İl Teşkilatı tarafından düzenlenen basın kahvaltısına, MHP  İl Başkanı İlhan Durak, MHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Aydın, MHP Bolu Kadın Kolları Başkanı Sema Kışlak ile Ülkü Ocakları Bolu Şube Başkanı Cihan Özkalem,  parti üyeleri ve ilimizde görev yapan basın mensupları katıldı. 

‘BİZLER MESAİ ARKADAŞLARIYIZ’

Bu buluşmayı 10 Ocak Gazeteciler Gününde düşündükleri lakin o gün gazetecilerin yoğun olacağından bugüne ertelediklerini söyleyen İlhan Durak; “Öncelikle davetimize gösterdiğiniz teveccühten dolayı hepinize ben ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Aslında biz bu kahvaltıyı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü için planlamıştık. O gün yoğun olursunuz düşüncesiyle, bugüne erteledik. Bu vesileyle Çalışan gazeteciler gününüzü bir kez daha kutlamak istiyorum. Siyasetçilerle gazeteciler aslında mesai arkadaşlarıdır. Biz sizlere öyle bakıyoruz.  Yıl boyunca hep biz konuşuyoruz, biz anlatıyoruz siz dinliyorsunuz. Bugün biz sizi dinlemek istiyoruz. Basınımızın bizlerden istedikleri nelerdir. Yaşadıkları sorunlar nelerdir. Bunları sizden dinleyip, bizde ona göre davranmak istiyoruz. Bu nedenle kısa bir konuşmanın ardında mikrofonu size vermek istiyorum” dedi.

‘HEKES KENDİ PENCERESİNDEN BAKIYOR’

Göreve geldikten sonraki süreçli ilgilide konuşan MHP İl Başkanı Durak; “Bu kısa sürede şunu da gördük ki, Son yıllarda ilimizi yakından ilgilendiren konulara sürekli siyasi yaklaşılmış. Vatandaşın, Bolu’nun sorunlarıyla ilgilenmekten ziyade, siyasi şovlar peşinde koşulmuş. Halktan ve Bolu’dan uzaklaşılmış. Hani çok güzel bir hikaye vardır; 5 tane kör adamla fil-i aynı odaya koyup, fili tarif etmeleri istenmiş. Biri hortumuna dokunmuş,  olsa olsa yılandır demiş. Biri kulağına dokunmuş, yelpazedir demiş. Bir diğeri kuyruğuna dokunmuş, halattır demiş. Biri karnına dokunmuş, bu fil duvardan başka bir şey değil demiş. Beşincisi ise bacağına sarılmış, fil olsa olsa ağaçtır demiş... Şuan ilimizde de durum maalesef böyle. Sorunları gerçek anlamda görüp çözmek yerine, herkes kendi penceresinden bakıyor ve öyle tarif ediyor. Biz fotoğrafın bütününe bakmak zorundayız. Biz siyasi emel ve ikbalimiz uğruna bu şehrin sorunlarını görmezden gelemeyiz. Bu  şehir, ‘Ben yaptım oldu’ mantığıyla heba edilecek bir şehir değil. Bu konuda siz değerli basın mensuplarının da desteğini bekliyoruz. Başta söylediğim gibi; Biz sizi ayrı görmüyoruz. Mesai arkadaşlarımız olarak görüyoruz. Bolu’nun sorunlarına olan hassasiyetinizi biliyoruz. Aynı hassasiyetle, gelin birlikte bu sorunlara çözüm bulalım istiyoruz” ifadelerine yer verdi. 

SOHBET HAVASINDA GEÇTİ

MHP İl Başkanı Durak, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sohbet havasında geçen basın kahvaltısında ilimizde görev yapan basın mensupları da İl Başkanı İlhan Durak’tan habercilik anlamında beklentilerini dile getirdi. Karşılıklı iyi niyet dilekleriyle sona eren basın kahvaltısının ardından günün anısına hatıra fotoğraf çektirildi.

Fotoğraflar; Köroğlu Gazetesi 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
18OCA2023