Mengen Davos olma yolunda ilerliyor

Mengen Davos olma yolunda ilerliyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mengen İl Genel Meclis üyesi Eyüp Beşli, Mengen’in turizm potansiyeline dikkat çekerek destek verildiği takdirde Mengen’in Türkiye’nin Davos’u olacağını iddia etti. 

Mengen’e özellikle son dönemlerde büyük bir ilginin olduğunu dile getiren Eyüp Beşli, her ay yeni bir turizm tesisinin açıldığı ilçede destek verildiği takdirde turizmde büyük bir gelişmenin yaşanacağını belirtti. 

Tesislerin sayısı artıyor 

Bolu eski Valisi Ahmet Ümit’in Köroğlu Dağlarıyla ilgili söylemlerine atıfta bulunan Eyüp Beşli; “Eski Valimiz her fırsatta ‘Bolu Davos olacak’ diyordu ama bunu başaramadan gitti. Şimdi bende; ‘eski Valimiz Bolu’yu Davos yapamadı ama biz Mengen’i Davos yapacağız’ diyorum. İl Genel Meclisinde her ay yeni turizm tesislerinin yapımı için onay alıyoruz. Şuana kadar 4-5 tesis için onay verdik. Önümüzdeki ay da yenileri olacak. Mengen’de turizm tesislerinin sayısı her geçen gün çoğalıyor. Oluşan bu potansiyel ve ilgi bizleri de memnun ediyor.  Lakin bu tesislerinin yanında başka desteklerinde gelmesi gerekiyor” dedi. 

‘Vali Bey ve Turizm Müdürümüzden destek bekliyoruz’

Yunus Emre türbesinin bir an önce turizme açılması gerektiğini vurgulayan Beşli; “Yunuslar köyünde bulunan Yunus Emre türbesi için bazı adımlar atıldı ama ne hikmetse bir noktadan sonra her şey durdu. İl Özel İdaresi bütçesinden 50 bin lira ödenek çıkarttık. Bu türbenin restorasyonunu yapalım dedik ama 2 yıldır adım atılmadı. Yeni Valimizden ve Turizm Müdürümüzden bu konuda destek bekliyoruz. Her geçen gün Mengen’in ve Bolu’nun aleyhine işliyor” ifadelerine yer verdi.  

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

2 yorum yapılmış

  • Mengenli (9 Temmuz 2022 - 20:50)
    Sayın encümen azamız, bu sözler biraz çok iddialı olmuş. Bolu Merkez daha turizmde hamle yapamazken. Mengende önce, mezarlıkların ve şu yataklarının temizlenmesi, sele karşı yeni önlemlerin alınması, köy yollarının yenilenmesi, yaşlılar için huzur evinin yapılması, köylerde su sorununun çözümlenmesi, köylere sosyal hizmet binası yapılması, köylerde yeniden anaokulu ve ilkokulların açılması vs. sorunlar var. Encümen toplantılarında bunlarla ilgilenilse iy
  • Mengenli (15 Temmuz 2022 - 01:30)
    Bu durumun gerçekleşmesi için, Mengende turizm belgeli otel sayısının artması gerekir. Ayrıca öncelikle Mengene Yaşlılar huzurevi açılması, köy mezarlıklarının temizliği, içme suyu, sel yataklarının temizliği, sele karşı yeni menfezlerin yapılması, köy yollarının ve köy konaklarınn yapılması, Pazarköy ve diğer köylerde ilkokulların açılması gibi sorunların halledilmesi gerekir.
8TEM2022