“MECLİSTE 7,5 MİLYON ESNAFIN SESİ OLACAĞIM”

“MECLİSTE 7,5 MİLYON ESNAFIN SESİ OLACAĞIM”

İYİ Parti Bolu 1. Sıra milletvekili adayı Ahmet Örnekbaş, çalışmalar sırasında gördükleri en büyük problemin ekonomik sıkıntı olduğunu belirterek, “7,5 milyon esnaf kardeşimi temsil eden bir vekil olacağım” dedi.

İYİ Parti Bolu 1. Sıra milletvekili adayı Ahmet Örnekbaş, 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala saha çalışmaları ve vatandaşlardan yansıyan sorunlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Örnekbaş, sokaktan kendilerine geri dönüşlerin ilk günlere göre daha iyi olduğunu belirterek, “Çünkü şahsımın ne yapmak istediğini toplum anlamaya başladı. Bu beni sevindiriyor. Seçmenimiz akıllıdır. Son 21 yılda ülkenin nereye geldiğini biliyor. İyi şeyler de yapıldı. Ama eksik ve pahalı yaptılar. Sıkıntı yarattılar. Toplum ekonomik bunalım içinde yaşıyor. Adaletin olmadığı günler yaşıyoruz. Bunları düzeltmeye talibiz” dedi.

“YÜKSEK ENFLASYON ALTINDA EZİLİYORLAR”

En fazla geri dönüş aldığımız sorun ekonomik problemler. Siz nasıl çözeceksiniz şeklinde sorular geliyor. Ekonomik krizin etkileri toplumun geniş kesimlerinde çok etkilemiş durumda. Esnafımız, çiftçimiz, köylümüz sıkıntı içinde. Yüksek enflasyon altında eziliyorlar. Artık bu hükümetten umutlarını kesmişler. Yeni bir hükümet gelsin istiyorlar. Aynı zamanda sistemin de değişmesini istiyorlar. Biz de onun için hukuksal ve anayasal metinleri duyurduk. Değişikliği talep edenler bize teveccüh ediyorlar. 

“BOLU’NUN MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM”

Ben Bolu’nun milletvekili olacağım. Uzun yıllardır esnaflık hayatımda birçok hükümet geldi geçti. Birçok krizi bizzat yaşadım. Oralardan tecrübe edindim. Sebep ve sonuçlarıyla ilgili olarak da bilgi sahibiyim. Bunların sebebi bizleri yöneten hükümetlerin yanlış ekonomik kararları. TBMM’de belki 1 ya da 2 tane esnaf temsilcisi vardır. Değişik meslek gruplarının var ama Türkiye’deki 7,5 milyon esnaf kardeşimi temsil eden, sesini duyuran milletvekili görmedim. Ankara’daki esnaf temsilcileri hangi iktidar gelirse kendisini onun yanına konumlandırıp esnafının sorunu çözmek için bir şey yapmıyorlar. Örneğin, esnaf para kazanmadan stopaj ödüyor. Stopaj oranlarını düşüreceğiz. İşyerlerinde elektrik fiyatları yüksek. Onların elektrik fiyatlarını düşük tutalım ki yaptığı işin maliyeti yükselmesin. Pahalılık olmasın. Esnafın kredi kullanımı konusunda sıkıntıları var. Yapılan iyileştirmeler yeterli değil. Esnafın krediye ulaşması günün şartlarına göre yeniden düzenlenmeli. Esnafların sokak aralarına kadar giren büyük marketlerle ilgili şikayetleri var. Biz marketleri değerlendirdiğimiz zaman genelde gıda maddeleri satarlar ama televizyon da satıyor, elektrikli süpürge de satıyor. Bunlar belli uzaklıklarda olması gerekiyor. Bu sayede küçük esnafımızı koruyabilelim. 

“DESTEKLER ARTACAK”

Köylerde tarımla uğraşan insan sayımız azaldı. Gençler köylerde durmak istemiyor. Çiftçilikte özellikle hanım kardeşlerimizin Bağ-Kur primlerini devletin ödemesini sağlayacağız. Bunu çok önemli görüyoruz. Yine köyleri cazip hale getirmek için köy okullarını yeniden açacağız. Çünkü eğitim sistemi köyleri boşalttı. Köylerden öğretmenleri çektiğimiz zaman eğitim alacak insan da kalmadı. Gübre ve tohumun girdi fiyatlarını düşüreceğiz. 3 yıl boyunca da yüzde 30’a yakın destekleme yapacağız. İYİ Parti iktidara geldiği zaman 3 yılda tarım ve hayvancılık politikaları rayına oturmuş olacak.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
4MAY2023