KARACALAR KÖYÜ'NDE KADIN BİRLİKTELİĞİ

KARACALAR KÖYÜ'NDE KADIN BİRLİKTELİĞİ

Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet Murat, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan Şen ile; birlikte hareket ederek kooperatif kurma kararı veren Karacalar Köyü kadınlarıyla bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi.

İlimizin Göynük İlçesi Karacalar Köyü kadınlarının birlikte üretim için fırsat olması halinde güzel işler imza atabileceklerine dair güven ve istekleri doğrultusunda ziyaret gerçekleştiren Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, eğitim ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

MURAT; “DAHA GÜÇLÜ BİR KONUMA GELECEKTİR”

Konu hakkında açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet Murat; “Girişimci kadınlarımız için üretim çeşitliliği ve kooperatifçilik konusunda eğitim yapıldı. Köyde bulunan kooperatif bünyesinde ağırlıklı olarak orman işi yapılmakta olup, kadınlar kendilerine birlikte üretim için fırsat verilmesi durumunda daha güzel işler yapılacağına dair görüşlerini ve tamamı kadınlardan oluşacak bir kooperatif kurmak istediklerini bizlere ifade ettiler. Bu doğrultuda köyümüze ziyaret gerçekleştiren Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğümüz kadın kooperatifi kurulması halinde neler yapılabileceği ve genel kooperatifçilik konularında bilgi aktardı. Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürümüz Hasan Şen tarafından verilen eğitim ve istişare görüşmesi sonucunda köyde bulunan kadınların kooperatifleşmeleri yolunda ilk adım da atılmış oldu. Köyde bulunan üretim araçları, geleneksel üretim kültürü ve diğer imkanlar değerlendirilmiş olup ağırlıklı olarak kadimden beri köyde üretilen Uğut, enginar, pancar pekmezi, peynir, turşu gibi üretim konularında ağırlıklı olmak üzere ilerde daha farklı üretim çeşitliliği üzerine yoğunlaşan bir yolda hareket edilmesi kararlaştırılmıştır. Bolu İlimizde kadınlarımızın birlikte hareket etme kabiliyetleri başarıyı da beraberinde getiriyor. İlimizde faaliyette olan 8 kadın kooperatifimiz ile oldukça ileri bir düzeyde olmakla birlikte inşallah Karacalar köyü kadınlarımız da birlikten doğan ivme ile daha güçlü bir konuma gelecektir. Karacalar Köyü kadınlarımız ve birlikte hareket etmek isteyen üreticilerimizin kurum olarak her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz. Girişimlerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
11AĞU2022