İYİ PARTİ MİLLETVEKİLLERİ BOLU'DA İNCELEMELERDE BULUNDU

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLLERİ BOLU'DA İNCELEMELERDE BULUNDU

İYİ Parti Türkiye genelinde heyet olarak yaptığı ziyaretlerine devam ediyor.

 

İYİ Parti Bolu teşkilatı tarafından partili milletvekillerinin katılımı ile gerçekleştirilen sivil toplum kuruluşu ziyaretlerinin ilk durağı muhtar dernekleri oldu.

İYİ Parti Bolu teşkilatı tarafından planlanan çalışmaya İstanbul Milletvekili ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Hayrettin Nuhoğlu, Gaziantep Milletvekili ve Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi Prof. Dr.İmam Hüseyin Filiz, Genel İdare Kurulu Üyesi Süleyman Sırrı Özdolap, İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, İYİ Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Murat Güler, İYİ Parti Bolu belediye meclis üyeleri, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

“GEREKLİ DÜZENLEMELER YAPILMALI”

İYİ Parti ekibi ilk olarak Bolu Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İlhami Otacıoğlu ve yönetimini ziyaret etti. Otacıoğlu, karşılaştıkları sorunlar hakkında şu bilgileri verdi: “Muhtarların özlük haklarıyla ilgili gerekli düzenlemeler yapılmalı. Bizler ödenek değil, hakkımızı maaş olarak talep ediyoruz. Giderlerini aldığı ödenekle karşılayamayan arkadaşlarımız var. Bir diğer konumuz daha önce belediye başkanımızla bu konuyu görüştük, 18 uygulanan mahallelerde muhtarlarımızın bu konuda bilgilendirilmesi ihtisas komisyonlarında muhtarlarında temsil edilmesi bizim için çok önemli.”

“ORMANLARIMIZ BAHÇE GİBİ OLDU”

Bunların dışında bir şikayet konusunun da ormanlarda yaşanan kesimler olduğunu ifade eden Otacıoğlu, “Bunları yetkililerle görüştüğümüzde sağlıklı sonuçlar alamıyoruz. Ormanlarımız bahçe gibi oldu. Gençleştireceğiz adı altında çok ciddi kesim yapılıyor. Biz hepimiz köylü çocuğuyuz. Ormanlarımızın eski halini de biliyoruz. Şuan ormanların içine kamyonla girersin” dedi.

“İYİ PARTİ’NİN DE BİR TEMSİLİNİN OLMASI İYİ OLACAKTIR”

Belediyede İYİ Parti’den de bir yetkili görmek istediklerini vurgulayan Otacıoğlu, “İYİ Parti’den bir temsilin orada olması lazım. İYİ Parti’nin de bir temsilinin olması bizim açımızdan da iyi olacaktır. Ayrıca aşı konusunda muhtarlara öncelik verilmesini rica ediyoruz. Biz vatandaşımızla sürekli muhatap oluyoruz. Bu konuda muhtarlara bir öncelik sağlanması gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“MUHALEFET HER ZAMAN İKTİDARIN UFKUNU AÇMALI”

İYİ Partili ekibin bir sonraki durağı Bolu Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği oldu. Dernek Başkanı İlhan Çalışkan ve yönetimi İYİ Parti ziyaretinden mutluluk duyduklarını söyledi. Çalışkan, yaşadıkları sorunlar hakkında şu değerlendirmeleri yaptı: “Muhtar arkadaşlarımız, halkımızın nabzını en iyi tutan insanlar. Çiftçi olmasa da çiftçilerimizin sorunlarını bilen insanlar. Devamlı halkın içinde olduğu için orman köylüsünün sorunlarını bilen insanlar. Genel Başkan Sayın Meral Akşener’in yaptığı konuşmaları dikkatle dinliyoruz. Muhalefet her zaman iktidarın ufkunu açmalı. Sorun yok dersek doğru olmaz. Sorun var diyeceğiz ve sorunları hep birlikte çözmeye çalışacağız. Bu ülke bizim. Çiftçimizin hali malum. Orman köylümüzün hali maalesef kötü. Orman köylümüz eskiden bir yıl ormanda çalıştığı zaman Sağlık Mahallesi’nden bir arsa alırdı. Şimdi 10 sene çalışsa bir arsa alamaz. Orman köylümüz maalesef emeğinin karşılığını alamıyor.

“KÖYLÜMÜZ ZOR DURUMDA”

Tarım konusunda ciddi sıkıntılarımız var. Köylümüz hakikaten çok zor durumda. Ekilen ürünler bir sene para ediyor, bir sene etmiyor. Nasıl bir yol izleyeceğini bilemiyor. Birde doğal şartlar uygun olmazsa verim düşüyor ve yine oradan kaybı oluyor. Ülkede çiftçiliğin bitmesi demek esnafında bitmesi demek. Tarım il müdürlüğünde maalesef bir tane projemiz geçebilmiş değil. Bizim Tarım Orman Bakan Yardımcılığı gibi bir şansımız var ona rağmen bir tane proje bu güne kadar geçebilmiş değil. Muhtarlarımızın özlük haklarıyla ilgili ciddi sorunlarımız var. Bu sorunların bir an önce çözülmesi lazım. Sizlerden ricamız bizlerin sesini duyurmanız. Gerçekleştirdiğiniz bu ziyaretten büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.”

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
26ŞUB2021