İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

2022 yılı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 3’üncü Olağan Toplantısı Vali Erkan Kılıç’ın başkanlığında yapıldı. Kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerine bilgiler veren Bolu Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü İsmail Yalçın, İŞKUR Müdürlüğü’nün 2022 yılı ilk yarısına ilişkin faaliyetleri kurul üyelerine aktardı.

Valilik Abant Toplantı Salonunda Vali Erkan Kılıç’ın başkanlığındaki toplantıya, Bolu Çalışma ve İş Kurumu Müdürü İsmail Yalçın, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Türker Ateş ile diğer İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyeleri katıldı.

DEĞERLENDİRMELER YAPILDI

Toplantıda; İŞKUR İl Müdürlüğü'nün 2022 yılı ilk 6 aylık faaliyetlerinin değerlendirilmesi, engelli ve hükümlülere yönelik yürütülen iş kurma projesine gelen müracaatın değerlendirilmesi, Cumhurbaşkanlığı Ulusal Strateji Belgesi kapsamında ‘Toplumsal cinsiyet eşitliği, genç istihdam ile mevsimlik tarımda çocuk işçiliği’ konularına ilişkin ilimizde yapılan faaliyetlerin değerlendirilmesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bazı okullarda yeni dal/branş açılması veya kapatılması ile ilgili tekliflerin değerlendirilmesine ilişkin gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

KILIÇ; “GERİ ÖDEMESİZ HİBE PROGRAMINDAN FAYDALANABİLİRLER”

Vali Erkan Kılıç, 2022 yıllı ilk 6 ayında 6 bin 49 açık iş ilanına 180'i engelli olmak üzere 4 bin 720 kişinin işe yerleştirildiğini söyleyerek; “Bin 517 iş yeri ziyareti yapıldı, TYP kapsamında 667 kişi, iş başı eğitim programında ise 350 kişi işe yerleştirilirken 2 bin 811 kişiye de işsizlik maaşı verildi. Ayrıca, İş kurmak isteyip şartları uygun olan engelli ve hükümlü vatandaşlarımız İŞKUR İl Müdürlüğü ile iletişime geçerek devletimizin sunmuş olduğu geri ödemesiz hibe programından faydalanabilirler. Yapmış olduğumuz toplantının Bolumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
27TEM2022