İLK BUZAĞILAR HAYIRLI OLSUN

İLK BUZAĞILAR HAYIRLI OLSUN

Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi kapsamında Seben ve Göynük İlçesi’nde Sedef Tutgun ve Sezer Halavurt tarafından alınan 100 bin TL değerindeki gebe hayvanlar ilk buzağılarını verdi.

Tarım ve Orman Bakanlığının eğitim almış gençleri üretime kazandırmanın yanında yatırım yapabilecekleri bir iş sahası açmak adına başlattığı Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi, meyvelerini veriyor. Proje kapsamında Bolu ilinde Büyükbaş yetiştiriciliği yapan üreticiler ilk buzağılarını almanın mutluluğunu yaşıyor.

MURAT; “YOLLARINDA DAHA GÜÇLÜ İLERLEME ŞANSI BULABİLMEKTEDİR”

Konu hakkında açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet Murat; “Bakanlığımızın başlatmış olduğu proje ile üretimin bir parçası olmak isteyen eğitimli gençlerimiz kırsalda kalkınmanın önemli birer rol modeli olma yolunda ilerliyor. 100 bin lira ile başlayan yolculuklarında ülkemizin üretim lokomotifinin önemli birer parçası olan gençlerimiz bu sayede bakanlığımızın üretimde sürdürülebilirliğinin temini amacıyla verilen diğer desteklerden de faydalanarak yollarında daha güçlü ilerleme şansı bulabilmektedir” dedi.

100 BİN TL DEĞERİNDE GEBE HAYVAN ALDILAR

Kırsal Kalkınmada Uzman Eller projesi kapsamında Seben ve Göynük ilçesinden Sedef Tutgun ve Sezer Halavurt; Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği-Süt Sığırcılığı projesine başvuru yapıp 100 bin TL değerinde gebe hayvan alımı yaparak İlimiz ve ülkemiz kalkınmasının uzman elleri olduğunu belirten İl Müdürü İzzet Murat; “İlk buzağılarını alan uzman ellerimizin mutluluğunu paylaşıyoruz. Uzman ellerimizin üretim süreçlerinin sağlıklı, bereketli ve hayırlı olmasını diliyor, üreten Bolu’muzun üreten üreticileri arasına hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

ÜLKE EKONOMİSİNE VE BİREYSEL EKONOMİLERİNE KATKI SAĞLAYACAK

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü ve İl Proje Yürütme Birimi personeli ziyaret gerçekleştirerek projeleri yerinde kontrol etti. Şube Müdürü Hasan Şen hayırlı olsun dileklerini iletirken, proje kapsamında faaliyet gösteren uzman ellerin almış oldukları hayvanlarını uygun bakım ve besleme koşullarında sağlıklı bir şekilde büyüterek hayvan sayılarını arttırmaları ve sürdürülebilir bir üretim yaparak hem milli ekonomiye hem de bireysel gelirlerine katkı sağlayacaklarını dile getirdi. Ayrıca projenin izleme süresi içerisinde dikkat edilmesi gereken hususlar, hayvan sağlığı ve refahı konularında da kısa bilgiler aktardı.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
12AĞU2022