HİÇ BİR YERDE GÖREV ALMADILAR

HİÇ BİR YERDE GÖREV ALMADILAR

Bolu Belediyesinde Tanju Özcan yönetimi 4’üncü yılını doldururken, 2023 yılı Nisan ayı Meclis toplantısında yeni görev dağılımları yapıldı. Gizli oylamayla Başkan Vekilleri ve Encümen üyeleri seçilirken, ihtisas komisyonu üyeleri açık oylamayla belirlendi. 

Başkan Tanju Özcan yönetiminde 5 kişiye çıkartılan İhtisas Komisyonlarına 3 üye Millet İttifakından, 2 üye ise Cumhur İttifakından seçiliyor. 4 yıllık süreçte komisyon ve encümen seçimlerinde sorun yaşanmazken, 2024 yerel seçimleri öncesi son kez encümen ve komisyon üyeleri ortak fikirle seçildi. 

ŞEN VE YILMAZ UZAK DURUYOR 

Bolu Belediyesi Nisan ayı oturumunda yapılan komisyon seçimlerimde 4 isim hiçbir göreve talip olmadı.  Cumhur İttifakı üyelerinin tamamı komisyonlarda yer alırken, Millet ittifakından 4 isim Belediye Meclisinde hiçbir göreve talip olmadı. Geçmiş yıllarda Başkan Tanju Özcan’la düştükleri fikir ayrılıkları sonrası Belediye Başkan yardımcılığı görevlerinden istifa eden İYİ Partili Mansur Şen ve CHP’li Feridun Yılmaz geçen yıl olduğu gibi bu yılda hiçbir göreve talip olmadı. 

GÖZLER İMARA ÇEVRİLDİ 

Özellikle Asuman Şentürk Tekin’in Milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından teknik yöneticilere olan ihtiyaç göz önüne alındığında Mansur Şen ve Feridun Yılmaz’ın görev almaması özellikle imar konusunda Belediyenin son 1 yıl nasıl bir yol izleyeceği kamuoyunda tartışılmaya başlandı. Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın son döneminde oluşan imar şaibelerinin Tanju Özcan’ın da son yılında gündeme gelmesinden endişe eden kamuoyu Belediyede yaşanan son gelişmeleri yakından takip ediyor. 

YILMAZ VE KARAGÖZ’DE GÖREV ALMADI 

Bolu Belediye Meclisinde Mansur Şen ve Feridun Yılmaz’ın dışında, İYİ Partili Ahmet Yılmaz ve CHP’li Tahsin Mert Karagöz’de hiçbir komisyonda görev almadı.      

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
4NİS2023