HACI YOLU BEKLER GİBİ KAR BEKLİYORUZ!

HACI YOLU BEKLER GİBİ KAR BEKLİYORUZ!

İlimiz son yılların en kurak kışını yaşarken, beklenen kar bir türlü gelmedi. Geçen yıl bu dönemlerde şehir merkezinde 1 metreyi aşkın kar varken, bu yıl Ocak ayının son günleri gelmesine rağmen Bolu’ya henüz kar düşmedi. 

Mevsim normallerinin üzerine seyreden hava sıcakları özellikle çiftçilerimizi tedirgin ederken, kar yağışının ne zaman geleceği soruları da sorulmaya başlandı. Kar yağışının Ocak ayının son haftalarında yağacak tahminleri tutmayınca, umutlar Şubat ayına kaldı.   

4 ŞUBATTA KAR GELİYOR

Uzmanlar Ocak sonu ve Şubat ayı başında kar yağışının Batı Karadeniz Bölgesi’nde etkili olacağını belirtmişti. Ocak ayının son haftasına girilmesi ile beraber hava sıcaklıklarında düşüş yaşanırken kar yağışı ise henüz gerçekleşmedi. Uzmanlar yeni kar yağışı tahminlerini Şubat ayının ilk haftası olarak yaptı. Yapılan tahminlerde Şubat ayının ilk haftasında Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi'nde kar yağışı bekleniyor. Bolu’nun da içinde bulunduğu Batı Karadeniz bölgesinin Şubat ayı ile birlikte kar yağışının etkisi altında kalacağını belirten uzmanlar hava ısısının da mevsim normallerine döneceğini belirttiler. 

Bu haber yoruma kapalı
26OCA2023