Gölköy Projesinin akıbeti ne olacak?

Gölköy Projesinin akıbeti ne olacak?

Fatih Metin’in Tarım ve Orman Bakan yardımcı olduğu dönemde büyük umutlarla başlanan ‘Gölköy Mesire Alanı Projesi’ Metin’in görevden ayrılmasının ardından sahipsiz kaldı. Projenin akıbetinin ne olacağı ise bilinmiyor. 

Bolu halkının büyük umutla beklediği Gölköy Mesire Alanı Projesi rafa kalktı. Devlette devamlılık esastır düşüncesiyle projenin biran önce hayata geçirilmesini isteyen vatandaşlar Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü’yü göreve davet ettiler. 

Gölköy’ün çehresi değişecekti 

Fatih Metin’in Tarım ve Orman Bakan yardımcısı olduğu dönemde başlatılan Gölköy Mesire Alanı Projesi  88 dekar bir alanı içeriyordu.  3.5 Milyon TL’ maliyetle yapılacak olan proje kapsamında 2 adet mescit, 2 adet tuvalet, 75 adet çatılı piknik masası, 80 adet ocak, 5 adet dezavantajlı vatandaşlar için piknik masası, 20 adet gezebo, 138 Araçlık otopark, 2 adet bisiklet parkı, 2 adet ahşap oyun gurubu, 2 adet evcil hayvan parkı, 2 adet açık hava kondisyon parkı ve çevre aydınlatması yapılacaktı. 

Dönemin Valisi Ümit duyurmuştu 

Gölköy Mesire Alanı Projesiyle ilgili dönemin Valisi Ahmet Ümit, o dönem yaptığı açıklamada; “Bu önemli hizmetin de planlanmasında, bu noktaya gelmesinde ve bundan sonra da gerçekleşmesinde büyük emeği geçen ve geçecek olan Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Metin Bey’e şahsım ve Bolulu hemşerilerim adına gönülden teşekkür ediyorum. Gölköy barajının çevresinde oluşturulacak olan mesire alanı Tarım ve Orman Bakanlığı mühendislerimiz tarafından planlanmış, projelendirilmiş ve ihale aşamasına getirilmiştir. Ödeneğini Sayın Bakan Yardımcımız temin ve tahsis etmiştir. İhale işlemleri ise Valiliğimizle koordinasyon dahilinde ilimiz DSİ Müdürlüğü tarafından yapılacaktır” ifadeleri kullanmıştı. 

Fatih Metin üzerine düşeni yapmıştı

Dönemin Tarım ve Orman Bakanı Fatih Metin ise Gölköy Projesiyle ilgili o dönemlerde yaptığı açıklamada; “Gölköy’ümüzü daha kullanışlı bir hale getireceğiz. Belediye söz olarak burasını bizden istedi. Burası DSİ korunması altında olması gereken bir yer. Burası mesire alanından ziyade içme suyu havzası. O nedenle havzayı öncelikle koruyacağız, sonra da güzelleştireceğiz” cümlelerine yer vermişti.

Ödenek hazır Milletvekillerini bekliyor 

Yaklaşık maliyeti 3,5 Milyon lira olan Gölköy Projesinin Fatih Metin zamanında ödeneğinin de çıkartılmış olmasına rağmen, Metin’in görevinden ayrılmasının ardından ilgisizlik yüzünden proje rafa kaldırıldı. Yeniden...

DAHA FAZLASI İÇİN GAZETENİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ...

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
26EKİ2022