eTWINNING'LE BOLU VE DÖRTDİVAN'I TANITTILAR

eTWINNING'LE BOLU VE DÖRTDİVAN'I TANITTILAR

Dörtdivan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu görsel sanatlar öğretmeni Hülya Kutlu ve 7.Sınıf öğrencileri katıldıkları ‘Kültürümü Tanıyorum-Tanıtıyorum eTwinning Projesi’ kapsamında Dörtdivan başta olmak üzere Bolu ve ilçelerini tanıttılar. 

Kültürler arası etkileşim ile farklılıkların kabulü ve hoşgörünün sağlanması amacıyla  Bolu ve Türkiye'nin çeşitli yörelerinden okullar ile Azerbaycan'dan okulların katıldığı Kültürümü Tanıyorum-Tanıtıyorum eTwinning projesi ile öğrenciler yaşadığı kültürü tanıma ve başka kültürdeki arkadaşlarına tanıtma fırsatı buldu. 

YÖRENİN TARİHİ TANINDI TANITILDI

Dörtdivan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Hülya Kutlu ve 7.Sınıf öğrencileri katıldıkları eTwinning Projesinde yörelere ait el sanatları, doğal güzellikler, tarihi eserler, yöresel türkü-şiir-maniler ve yöresel kıyafetler başta olmak üzere birçok alanda bulunulan yöreler ile ilgili kültürel özellikler web2 araçlarından da faydalanılarak önce tanındı sonra da tanıtıldı.

AMACIMIZ SANAT YOLUYLA YEREL KÜLTÜRÜMÜZÜ TANITMAK

Dörtdivan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Proje yürütücüsü Hülya Kutlu proje ile ilgili, "Atatürk’ün söylediği gibi 'sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir' sözünden yola çıkarak; tarihimizi ve kültürümüzü toplumumuza ve gelecek nesillere aktarmanın bir yolu da sanattır. Bu projeye katılma amacımız; öğrencilerimle birlikte sanat yoluyla yerel kültürümüzü tanıtıp, beraberinde farklı kültürleri öğrenerek ve eğlenerek gelişim sağlamaktı. Kendim ve öğrencilerim adına çok verimli bir araştırma, öğrenme, öğretme ve uygulama süreciydi. Farklı kültürleri tanımak ve yaşamak bizler için bir keyifti. Etkinliklerimizde özellikle görsel sanatlar alanında farklı tekniklerle uygulama yaptığımız için öğrencilerimde kalıcı bilgiler oluştu. Projede yer alan herkesin emeklerine sağlık" ifadelerini kullandı. 

KALİTE ETİKETİ İÇİN BAŞVURU YAPTILAR

Dörtdivan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Tuncay Demirtaş, bu anlamlı projede yer alan Hülya öğretmeni ve öğrencilerini tebrik ederek katılım belgelerini takdim etti. Projenin sonunda Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi ödüllerini alabilmek için başvuru yapıldı.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
21NİS2022