ELMA KURDU AYRICALIĞINI YAŞAYIN

ELMA KURDU AYRICALIĞINI YAŞAYIN

Tecrübeli kadrosuyla Bolulu anne babaların tercihi olan Elma Kurdu Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü yeni döneme sürprizlerle hazırlanıyor. Bolu’nun önde gelen kurumları arasında yer alan Elma Kurdu Kreş ve Gündüz Bakımevi çocukların yetişmesine ve eğitimine yaptığı katkının yanında sunduğu imkanlarla tercih sebebi oluyor.

İlimizin tecrübeli eğitimcilerinden Hilal Ülkümen’in idareciliğinde yeni döneme hazırlanan Elma Kurdu Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü’nün çocuklara sunduğu imkanlarla onların geleceğe daha güvenle hazırlanmasını sağlıyor.

ÇOCUKLARINIZI GÜVENLİ ELLERE TESLİM EDİN 

Okul öncesi eğitimin önemine değinen Hilal Ülkümen; “Eğitim; doğumdan ölüme kadar olan bir süreçtir. Bu süreç düşünce ve davranış şekillerini geliştirir. 0-6 yaş arası gelişimin en hızlı olduğu ve büyük bir bölümünün tamamlandığı dönemdir. Bu yaşlarda insana yapılan yatırımın en büyüğü okul öncesi eğitimdir. Çocuğun, ailesi ve çevresi ile etkileşimiyle başlayan sosyal-duygusal gelişim, okuldaki nitelikli erken çocukluk eğitimi ile devam eder. 2-6 yaş arasındaki çocuklar ev ortamından çıkarak, ebeveynleri dışındaki kişilerle iletişim kurma, günlük yaşam becerilerini geliştirme, sosyalleşme, duygu regülasyonunu deneyimleyebilme gibi becerileri okul öncesi kurumlarda, verilen eğitimlerle geliştirme fırsatı bulurlar” dedi. 

GÖZÜNÜZ ARKADA KALMAYACAK 

Elma Kurdu Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü hakkında bilgi veren Ülkümen; “2013 yılından itibaren faaliyet gösteren Elma Kurdu Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübümüz, 24-72 ay arasındaki çocuklarımızın yararlandığı gündüz bakımevi ve ilkokula devam eden çocuklarımızın yararlandığı çocuk kulübü ile yıllardır çocuklarımıza ve siz değerli ailelerine, “önce çocuk” ve “çocuk demek gelecek demek” ilkeleri ile hizmet vermektedir. Gündüz Bakımevimiz; 120 çocuk kapasitelidir. 850 m toplam alan sahip, tek kat olarak düzenlenen  kuruluşumuz bünyesinde; çocuğun duyularını etkileyerek çalıştıran ve duyu algısı ayrıntı ölçeğini güçlendirmek ve inceltmeye yönelik materyallerden oluşan duyu atölyesi; çocuklara kendi gözlem ve deneyimleriyle araştırma ve keşfetme imkanı sağlayan bilim atölyesi; hafıza, stratejik düşünme, görsel zeka, mantıksal düşünce, inovatif düşünce, davranış becerilerine yönelik  akıl ve zeka oyunları atölyesi; çocukların zengin öğrenme deneyimleri yaşayabilecekleri,  zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerine  katkı sağlayan, hayal gücü ve yaratıcılık becerilerini destekleyen yaş seviyesine uygun  kitaplardan oluşan  kitaplık ve kitap okuma alanı;  fiziksel aktiviteler, özel gün ve kutlamalar ve etkinliklerin düzenlendiği çok amaçlı salon;  sosyal ve fiziksel gelişimlerine imkan sağlayan,  kendi akranları ile iletişim kurabilecekleri yeterli yeşil alana sahip  bahçemiz; zengin eğitim materyallerinden  oluşan, tam günlük eğitim saatleri içinde eğitim etkinlikleri sunduğumuz 7 oyun grubumuz mevcuttur. Çocuklarımızın yeterli ve dengeli beslenmelerine özen göstererek, iyi geliştirilmiş beslenme alışkanlıkları edinmeleri amaçlanır.  Oluşturulan beslenme menüleri aşçımız tarafından hijyenik ortamlarda hazırlanıp çocuklarımıza sunulur. Çocuk bakımında eğitimli yardımcı personelimizin desteğiyle kuruluşumuz   donanımlı, rahat, ferah, güvenilir ve hijyenik ortamlar sunmaktadır” ifadelerini kullandı.

SABAH 08:00 AKŞAM 18:00 ARASI HİZMET VERİYOR

Uzman bir kadroya sahip olan Elma Kurdu Gündüz Bakımevinde farklı yaş gruplarına uygun eğitim planlandığını belirten Hilal Ülkümen; “Kuruluşumuz; alanında uzman öğretmen kadrosuyla, Türk Milli Eğitimi’nin amaçları doğrultusunda, okulöncesi eğitim programı çerçevesinde hafta içi 08.00-18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Farklı yaş gruplarına uygun eğitim planlamaları, deneyimli öğretmenlerimizin rehberliğinde uygulanmakta; ayrıca çocuklarımıza fen ve doğa çalışmaları, görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi, İngilizce gibi branş etkinlikleri de sunulmaktadır. Çocuklarımıza milli bilinç ve coşkuyu deneyimleyebildikleri mili bayram kutlamaları, gelenek ve göreneklerimizi öğrenmeye yönelik özel gün ve kutlamalara (anneler günü, babalar günü, vs.), veli katılımlı etkinliklere (dönem sonu sergisi, yıl sonu etkinliği vs) ve proje çalışmalarına da yer verilmektedir. Öte yandan biz biliyoruz ki, çocukların gelişimi sürekli izlenmeli ve her aşamada değerlendirilmelidir çünkü dünleri ile bugünleri aynı değildir. Çok hızlı öğreniyor ve gelişiyorlar. Bu kapsamda; çocuklarımızdaki tüm gelişim alalarını kapsayan bilgi, beceri, tutum ve alışkanlıklar ile bireysel farklılıklar göz önünde bulundurularak yapılan değerlendirmeler, gözlemler, grup sorumlusu öğretmenlerimiz tarafından sistemli şekilde kayıt altına alınarak, velilerimize aylık bireysel toplantılarda, portfolyo sunumlarında detaylı olarak paylaşılmaktadır” cümlelerine yer verdi. 

HEM EĞLENİYORLAR HEM DE ÖĞRENİYORLAR

Yapılan etkinlikler ve sunulan imkanlar hakkında da bilgiler veren Hilal Ülkümen; “Çocuk kulübümüz; ilkokula devam eden çocuklarımızın yararlandığı, kulüp deneyimine sahip öğretmenlerle yürüttüğümüz sportif aktiviteler, sanat eğitimi, kültürel etkinlikler, bahçe etkinliklerini kapsayan, bunun yanı sıra ödev takibi ve ders tekrarlarının da yapıldığı programlardan oluşmaktadır. İlkokul çocuklarımızın da akademik başarı kadar eğlenmeye, spor yapmaya ve çeşitli eğlenceli etkinliklere ihtiyacı olduğunu biliyor, programlarımızı buna göre düzenliyoruz. Çocuklarımızın bilişsel öğrenme süreçlerini destekleme adına dikkat, hafıza, bellek, mantık geliştirme etkinliklerine, stratejik okuma, yaratıcı yazma, bilişsel problem çözme ve kendini düzenleme stratejilerini çocuklarımızın bireysel farklılıklarını ve performanslarını dikkate alarak kazandırmaya özen gösteriyoruz. Deneyimli öğretmen ve idari kadromuz ile hedefimiz sadece çocuklarımızın ödevlerine yardımcı olmak değil, yapmış olduğumuz strateji  çalışmaları ile iyi birer okur – yazar, araştıran, sorgulayan ve kendilik farkındalığı yüksek, duygu ve davranış regülasyonu olan iyi bireyler olmalarını; ayrıca sosyal, bilişsel ve akademik performanslarını üst düzeye çıkarmayı sağlamaktır “ dedi. 

YENİ DÖNEM KAYITLARINI KAÇIRMAYIN

Yeni dönem kayıtlarının başladığını belirten tecrübeli eğitimci Ülkümen; “2022-2023 takvim yılında da Kuruluşumuz oturmuş altyapısı, tecrübeli idarecileri ve personeli ile en iyi şekilde eğitim çalışmalarına, kurulduğu ilk günkü heyecanı ve yılların vermiş olduğu deneyimi ve tecrübesi ile hizmet vermeye devam edecektir.  Yeni dönem kayıtlarımız başlamış olup, Özel Elma Kurdu Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü olarak, idare, öğretmen ve yardımcı personel ile yeni dönemde siz değerli velilerimiz ve çocuklarımızla birlikte olmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Kontenjanlarımızın sınırlı olduğunu hatırlatır, acele etmenizi öneririz. Unutmayın Bolu’da Elma Kurdu’nda olmak bir ayrıcalıktır “ifadelerine yer verdi. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
12AĞU2022