EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı hazırlık toplantısı Vali Erkan Kılıç başkanlığında yapıldı. Toplantıda 2022-2023 eğitim-öğretim yılının maksimum seviyede verimli geçirilebilmesi için yapılması gerekenler görüşüldü.

Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) Vali Erkan Kılıç’ın başkanlığında yapılan 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Değerlendirme toplantısına Kaymakamlar, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Öğretim Görevlileri Prof. Dr. Bahri Aydın, Prof. Dr. Zeki Arsal, Dr. Öğr. Üyesi Alperen Yandı ve Okul Müdürleri katıldı.

YAPILMASI GEREKENLER GÖRÜŞÜLDÜ

İlimizdeki okullarda yeni eğitim-öğretim yılında eğitim kalitesinin daha da artırılması ve öğrencilerin başarılı, nitelikli, karakterli bireyler olarak yetiştirilmesine yönelik yapılan-planlanan çalışmaların istişare edildiği toplantıda Vali Kılıç, eğitim öğretimle ilgili önemli gördüğü konularda görüş, öneri ve tecrübelerini idarecilerle paylaşarak yapılması gerekenler konusunda ilgilileri talimatlandırdı.

KILIÇ; “HEPİMİZİN ASLİ VAZİFESİDİR”

İlimiz genelinde eğitim öğretime başlayacak olan öğrencilerin huzur ve güven ortamında eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edebilmeleri için gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Vali Erkan Kılıç, “Birçok alanda olduğu gibi eğitimde de geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın başarılarını artırmak, kendilerini keşfetmelerini sağlayarak sahip oldukları yüksek potansiyeli açığa çıkarmak ve onları en iyi şekilde yetiştirmek suretiyle geleceğe hazırlamak hepimizin asli vazifesidir. Bu bağlamda velilerimizin, idarecilerimizin, öğretmenlerimizin ve eğitim paydaşlarının 2022-2023 eğitim-öğretim yılının maksimum seviyede verimli geçirilebilmesi için daha önceki yıllarda olduğu gibi üzerlerine düşeni büyük bir gayret, özveri ve hassasiyetle yerine getirmeleri bizim için son derece önemli. Bu vesileyle 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının Ülkemize, İlimize, eğitim camiamıza ve velililerimize hayırlı olmasını diliyor, evlatlarımıza başarılar, öğretmenlerimize de kolaylıklar diliyorum" dedi.

DEĞERLENDİRME YAPILDI

Toplantı Vali Erkan Kılıç’ın konuşmalarının ardından kurum ve kuruluşlar arası koordinasyonu gerektiren hususların değerlendirilmesi ve fikir alışverişlerinin ardından ilgililerin görevlendirilmesiyle son buldu.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
2EYL2022