DURAK'TAN BAŞKAN ÖZCAN'A CUMHUR İTTİFAKI CEVABI

DURAK'TAN BAŞKAN ÖZCAN'A CUMHUR İTTİFAKI CEVABI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı İlhan Durak, Bolu Belediye Meclis toplantısında Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Cumhur İttifakı üzerine kullandığı ifadelere cevap verdi.  Cumhur İttifakının vatan ve millet paydaşında oluştuğunu hatırlatan MHP İl Başkanı Durak, Başkan Özcan’a Cumhur İttifakını, kendilerinin Belediyede oluşturdukları koltuk ve rant ittifakıyla karıştırmamasını istedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Belediye Meclis Toplantısında Cumhur İttifakı üzerine kullandığı ifadelerde MHP’li üyeleri ayırması ve Cumhur İttifakı arasına nifak sokmaya çalıştığını belirten MHP İl Başkanı İlhan Durak; ‘Arlı arından, huylu huyundan vaz geçmez’ dedi.

 ‘MENFAATLERDEN ARINDIRILMIŞ BİR İTTİFAKTIR’

Cumhur İttifakının vatan ve millet hassasiyetiyle oluşan bir ittifak olduğunu belirten MHP İl Başkanı İlhan Durak; “Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, son Meclis toplantısında yıllardır kendi partisinde yaptığı gibi Cumhur İttifakı Meclis üyeleri arasına da nifak sokmaya çalışmıştır. Görüyoruz ki, huylu huyundan vaz geçmiyor. Lakin Başkan Özcan’ın göremediği bir şey var ki, Cumhur İttifakı, kendilerinin Belediyede oluşturdukları koltuk ve rant ittifakı değildir. Cumhur İttifakı; vatan ve millet şuuruyla, menfaatlerden ve çıkarlardan arındırılmış bir ittifaktır” dedi.

 ‘VATANDAŞIMIZI KUCAKLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın alışkanlık haline getirdiği ve deprem felaketinde dahi devlet ile milleti ayrıştırmak için kullandığı dili çok iyi bildiklerini belirten İlhan Durak; “Bolu Belediyesini oluşturan ittifakının 4 yıldır nasıl devam ettiğini tüm Bolu görmektedir. Başkan Özcan’a, pazarlıklar üzerine kurulan ve koltuk verilmediğinde, Belediye Meclisinde ‘hayır’ oyu kullanılan, Başkan yardımcılığı, müdürlük veya şirket yönetim kurulu üyeliği alındığında ‘evet’ oyuna geçilen bir ittifakla, Cumhur ittifakını karıştırmaması gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Bilinmelidir ki; Cumhur İttifakı Türk Milleti olarak birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu bugünlerde vatandaşını kucaklamaya, onların dertlerine derman olmaya devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
3MAR2023