DOĞANAY'DAN ÖZCAN'A; ‘İSTEDİĞİN AT OLSUN!'

DOĞANAY'DAN ÖZCAN'A; ‘İSTEDİĞİN AT OLSUN!'

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Köroğlu Parkıyla ilgili yaptığı açıklama sonrası cevap Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’dan geldi.

Başkan Özcan’ın yaptığı açıklamada kullandığı; ‘At da çürüyor, bina da çürüyor. Bari atı bize geri verin, uygun bir yerde uygun bir yükseklikte ki terminalin alanının bu atı koyalım’ ifadelerine karşılık Doğanay yaptığı açıklamada; ‘dert at ise illa bir at lazımsa şunu da samimiyetle söyleyeyim; ben belediye bir tane at getirebilirim’ cümleleriyle cevap verdi.

KALDIRIMDA Kİ OTLARI TEMİZLEDİLER

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın her sıkıştığında Köroğlu Parkına çıktığını belirten Doğanay, kaldırımlarda büyüyen otlara dikkat çekerek Başkan Özcan’dan Köroğlu Parkını bırakıp kaldırımlarda ki otları temizlemesini istedi. Doğanay’ın basın açıklamasından sonra Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Samet Kocadağ ve Ak Partili gençler getirdikleri oraklarla kaldırımlarda ki otları temizlediler.

PARTİLİLERDE KATILDI

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Köroğlu Parkıyla alakalı açıklamalarına düzenlediği basın toplantısıyla cevap verdi. Kaldırımlarda büyüyen otlara dikkat çekmek için Stadyum caddesinde düzenlenen basın toplantısına, Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak, Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ ve bazı partililer katıldı.

‘MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK’

Doğanay yaptığı açıklamada; “Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan'ın Millet Bahçesi yapılacağı alandan heykel ile alakalı yapmış olduğu basın açıklaması üzerine burada basın açıklaması yapma gereği duyduk. Bolu'da ne zaman kendileri açısından bir sıkıntı olsa hemen böyle Köroğlu heykelinin olduğu yere, Millet Bahçesinin olduğu yeri ağlama duvarına çeviriyorlar. Dün de Sayın Belediye Başkanının söylemiş olduğu ‘verin At-ımı şeklinde açıklamalar oldu. Ben buradan kendisine at-ını veremiyoruz diyorum. Tabi bu işin latifesi ama orada yapılan bir yatırım var. O yatırımın sonucunda da Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Bakanı aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız da Millet Bahçesinin 81 ile yapılacağının sözünü verdi. Sonrasın da Şehircilik Bakanlığı burada çalışmalar yaptı. Burayla ilgili proje hazırlandı, proje hazırlandıktan sonra gerek milletvekillerimiz gerekse bizlerde arkadaşlarımızla birlikte değerlendirme yaptıktan sonra projede eksikler gördüğümüz için yapılan projede bir revizyona gittik. Revizyona gidildiği için bir gecikme söz konusu mudur? Evet söz konusudur. Ama sonuç olarak şunu söyleyebilirim ki; Millet Bahçesi yapılacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu sözü veren Ak Parti'nin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Biz Türkiye'de ilkleri başaran bir partiyiz. Verdiğimiz sözlerin taahhütlerin her şekilde arkasında duran bir partiyiz” dedi.

KALDIRIMLARDA BÜYÜYEN OTLARA DİKKAT ÇEKTİ

Kaldırımda büyüyen otlara dikkat çeken Nurettin Doğanay, “Ben şunu diyorum. Yarın Boluspor'un bir maçı var. Ve bu maç burada oynanacak. Bu maç burada oynanırken dışardan Bolu'yu bilen ya da bilmeyen insanlar gelecek. Stadyumun etrafında kaldırımda dikenden geçecek yer yok. Şehirlerin ve belediyelerin en önemli unsularındandır ki gittiğiniz şehir de belediyecilik doğru şekilde yapılıyorsa ilk önce kaldırımlara bakarsınız. Kaldırımların üzerini ot bağlamış. Sanayi Kavşağının olduğu yere bir bakın. Oradaki kaldırımların ne halde olduğuna bakın. İnsanlar artık geçemiyor. Bu noktadayız, bunu görmek lazım. Yoksa her sıkıştığında git heykelin orada açıklama yap sıkıntı yok. Tamam yapabilirsin ama ben isterdim ki dün hayvan barınağında, hayvanlar telef olurken çöp arabasına atıldığı zamanda gönlüm isterdi ki o açıklamayı Bolu Belediyesinden yapmak yerine oraya gidip orada o hayvanların olduğu yerde yapmak önemli olan. Şu değil ‘efendim özür diliyorum' özür makamında değilsiniz sayın belediye başkanı. Gereğini yapmak durumundasınız. Ama orada sadece bir görevliyi görevden almakla, yetkileri kısıtlamakla bu iş olmuyor. Nasıl ki heykelin oraya gittiysen o hayvan barınağının da olduğu yere gidip orada o hayvanlar niçin öldü, onun açıklamasını da orada yapmalıydın” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
30HAZ2020