Devlet memuru olacakların umudu

Devlet memuru olacakların umudu

İlimizde 5 yıldır faaliyet gösteren Özel Factor Akademi devlet memuru olabilmek için KPSS’ye gireceklerin umudu olmaya devam ediyor.

Özel Factor Akademi’nin müdürü Emre Kara yaptığı açıklamada, kendilerini tercih eden memur adaylarını KPSS’ye en iyi şekilde hazırladıklarını dile getirdi.

Başarıdan memnunlar

2011 yılından itibaren Bolu’da hizmet verdiklerini belirten Emre Kara; “Hem eğitim bilimleri hem de lise mezunu öğrencilerin devlet memurluğunda atanmalarında onların eksiklerini gidermek ve onları sınava hazırlamak için hizmet veriyoruz. Bu konuda yakaladığımız başarıdan son derece memnumum. Geçmiş dönemlerde Fetullahçı yapılanmanın kurslarına karşı büyük mücadeleler verdik ve onların oluşturduğu algıyı yıkmakta çok zorlandık. Fakat bugün görüyoruz ki, bizim o zaman dile getirdiğimiz bunlar soruları çalıyor, insanların haklarına giriyorlar şüphelerimiz delillendi ve ispatlanmış oldu” ifadelerine yer verdi.

Mülakat kafaları karıştırmasın

Artık KPSS sınavlarının devletin kontrolünde ve şaibesiz bir şekilde yapıldığını dile getiren Emre Kara; “Şuan da insanların kafasında farklı algılar oluşmaya başladı. Tabi güveni kırılan bir toplum var. Bizim bunu yıkmamız lazım. 15 Temmuz sonrası KPSS sınavlarının önemi daha fazla arttı. Fakat getirilen mülakat zorunluluğu insanlarda kuşkular oluşturuluyor. Bu çok yanlış bir düşüncedir. Mülakat şartı getirildi diye KPSS’ye girmeyenler memur olarak alınmayacak. Bu tamamen devletin güvenliği ve geleceği açısından getirilen bir durumdur. Çünkü devletimiz mülakat şartını koyarken ana hedef, devlete düşman birisini yani bir PKK’lıyı, bir DHKPC’liyi, bir FETÖ’cüyü veya diğer terör örgütleriyle ilişkisi olan kişileri devlet içerisine sokmamaktır. Bu durum ülkemizin geleceği ve güvenliği açısından elzem bir durumdur” dedi.

Güzel bir başarı yakaladılar

Factor Akademi olarak tüm Bolu’yu kucakladıklarını dile getiren Emre Kara; “Bizim 5 yıllık eğitim ve öğretim politikamız ortadadır. Biz hiçbir öğrenci ve veli ayrımı yapmadan, lisesiyle, üniversitesiyle herkesle düzgün ilişkiler içerisinde uyumlu bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Yıllarla birlikte gelen tecrübeyle öğrencilerimizi en iyi şekilde KPSS’ye hazırlıyoruz. Bu yıl lise mezunları…

DAHA FAZLASI İÇİN GAZETENİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ!

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
17ARA2016