DAHA TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN

DAHA TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN

Çevrenin korunması ve iyileştirilmesi, doğal varlıkların korunması, geliştirilmesi ve her türlü çevre kirliliğinin önlenmesi ile atıkların yönetimi, tasarruf bilinci ve çocuklarda hijyen eğitimi konularında yapılacak faaliyetlerle doğaya sorumlu tutum, değer ve davranışları kazandırmak amacıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bolu Çevre Derneği tarafından okullarımızda uygulanmak üzere Çevre Eğitimi Projesi Protokolü imzalandı. 

Projeye ilimiz genelinde bulunan tüm okul öncesi, ilkokul ve ortaokullar katılacak. Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi, okullarımızda bulunan çevre kulüpleri ve bunların sorumlu öğretmeni ve idarecileri tarafından yürütülecek. Bu kapsamda okullarımızda her ay projede belirlenen konular ile ilgili çalışmalar yapılacak ve bu çalışmalar okullarımızda bulunan çevre panolarında sergilenecek.   

5 HAZIRAN’DA ÖDÜL VERİLECEK

Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi içerisinde yer alan okullarımızda, çevre ile ilgili konularda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğümüz ve diğer proje ortaklarımız tarafından seminerler verilecektir. Proje ile ilgili gerekli dokümanlar, geri kazanım kumbaraları, atık pil kutuları vs. proje ortak kuruluşları tarafından temin edilecektir. Yine proje kapsamında En Temiz Okul Yarışması, En Çevreci Bahçe Yarışması, Sıfır Atık Yarışması düzenlenecek. Proje geneli ile ilgili olarak yapılan değerlendirmede ve düzenlenecek yarışmalarda dereceye giren okullarımıza ve öğrencilerimize 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek tören ile çeşitli ödüller verilecek. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
12OCA2023