CHP'DEN İLK ADAY ÇIKTI

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Ahmet Kurt, yıllarca sendikal faaliyetlerde yer aldığını belirterek; amacının Cumhuriyeti demokrasi, laik, eşitlik, özgürlük, sosyal adalet, hukuk ve barış yolunda geliştirmek olduğunu dile getirdi.

Haber: Esra Ayden

İş İnsanı Ahmet Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu Milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı.

“ÇOTUK HASAN’IN OĞLUYUM”

5 Aralık 1961 tarihinde Düzce Akçakoca’nın Ortanca Köyü’nde doğan Ahmet Kurt, 4 yıllık işletme bölümü mezunu. Çiftçi bir ailenin oğlu olduğunu dile getiren Kurt, “15 yıla kadar muhtarlık yapan rahmetli Çotuk Hasan’ın oğluyum. 1984 yılında TEK(Türkiye Elektrik Kurumu)’te göreve başladım. 2000 yılında da bir dönem Akçakoca SEDAŞ İşletme Müdürlüğü yaptım” dedi.

“MEMUR SENDİKALARINI KURDUK”

Ahmet Kurt, 1977 yılından bu yana sol muhalefetin içinde yer aldığını belirterek, “12 Eylül 1980 darbesinden sonra askere alındım. 1990 yıllarında Türkiye’de memur sendikalarını kurmak için çalıştay toplantılarına katılıp memur sendikalarını kurduk. 1992 yılından 2007 yılına kadar oy birliği ile SEDAŞ, Köy Hizmetleri, Karayolları, DSİ (Devlet Su İşleri), Bayındırlık, Tapu ve Kadastro İl Müdürlüklerinin bir fiil 15 yıla kadar sendika il temsilciliğini yaptım” diye konuştu.

“İL KURULTAYI’NI KURDUK”

Kurt, 1994 yılında Ankara 2 No’lu Ener-Sen Şubesi’nin yönetiminde görev alığını söyleyerek; “Bu yönetim Türkiye’de ses getiren 17-18 Haziran 1995 Ankara-Kızılay eyleminin mimarıdır. 1999 yılında 12 Kasım depreminin arkasından o dönem belediye başkanımız sayın Yüksel Ceylan başkanlığında İl Kurultayı(Kent Konseyi)’nı kurduk. İl Kurultayı’nda Düzce ve Bolu’da yaşayan tüm memur çalışanların il temsilciliğini yaparak Ankara’da Başbakan rahmetli Bülent Ecevit ve rahmetli Başbakan Mesut Yılmaz’a sorunlarımızı ilettik. Bolu’da oluşturduğumuz emek platformu içinde dönemsel olarak KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu), Emek ve Demokrasi Platformu’nun dönem sözcülüğünde bulundum. SEDAŞ’ta çalıştığımız dönem SEDAŞ Spor’u kurduk, bir dönem SEDAŞ Spor Kulübü Başkanlığı yaptım. 15 yıla yakın yapmış olduğum TEK Vakıf Başkanlığımda üyelerimize sosyal ve ekonomik katkılar sağladık” ifadelerini kullandı.

“YAMAN MADENCİLİĞİN SAHİBİYİM”

Emekli olduğunu ve ticaretle uğraştığını belirten Ahmet Kurt, “Toptan ve Perakende kömür işi yapıyorum. Bolu Yaman Madenciliğin sahibiyim. Şu an CHP, ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) ve Halk Evleri üyesiyim. Amacımız ve varlık nedenimiz Atamızın ve silah arkadaşlarının canla, kanla kurduğu bu Cumhuriyetimizi ebediyen ileriye doğru demokrasi, laik, eşitlik, özgürlük, sosyal adalet, hukuk ve barış yolunda geliştirmektir. Yaşasın tam bağımsız Türkiye” dedi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
2AĞU2022