ÇAKIR SORUNLARI DİLE GETİRDİ

ÇAKIR SORUNLARI DİLE GETİRDİ

Bolu Belediye Meclisi Ekim ayı toplantıları 1. Oturumunda söz alan Milliyetçi Hareket Partili (MHP) Belediye Meclis üyesi Necdet Çakır Katırcılar Hanının durumu ve ilimizdeki bazı sorunları dile getirdi. 

Katırcılar hanının durumunun ne olduğunu soran Çakır, kırık çöp kutularının değişmesi gerektiğinin belirterek maaşlarını alamayan katlı otopark çalışanlarının yaşadığı mağduriyeti dile getirdi. 

ÇÖP KUTULARINA ÇÖZÜM BULALIM

MHP Meclis üyesi Necdet Çakır yaptığı konuşmada; “Öncelikle sokak ve caddelerin temizlenmesinde, çöplerin toplanmasında büyük bir emekle çalışan tüm personele teşekkür etmek istiyorum. Lakin eski yönetimden kalan apartman önlerinde ki plastik çöp bidonlarının bir çoğu kırılmış durumda. Çöpler bu kovalardan sokaklara ve caddelere sızıyor ayrıca çevreye pis kokuların yayılmasına da sebebiyet veriyor.  Görüyoruz ki bu çöp bidonları kullanım ömürlerini doldurmuş durumda. Bu kullanılmaz haldeki çöp bidonlarını ya değiştirelim yada bir çözüm bulalım” dedi. 

KATIRCILAR HANI NE OLDU?

Katırcılar hanının durumunu da soran Çakır; “İkinci olarak Katırcılar hanına değinmek istiyorum. İlimizde cumhuriyet döneminin son örneklerinden olan bu hanın yıkımdan kurtulması çok iyi lakin 3,5 yıldır atıl halde bekletiliyor.  Daha önceki açıklamalarınızda buranın restore edilerek Bolu turizmine kazandırılacağını söylemiştiniz. Şuan hangi aşamada olduğumuzu öğrenmek istiyorum” ifadelerine yer verdi. 

KAVŞAĞA ÇÖZÜM BULALIM

Alpağut Mahallesinde yapılan yeni kavşağa dikkat çeken Necdet Çakır; “Sayın Başkan bir başka değinmek istediğim konu ise Alpağut Mahallesinde Kadriyeana anaokulunun aşağısında bulunan dönel kavşak. Bizzat gidip gördüm. O bölgede yapılan bir marketin bahçe perde betonu nedeniyle kavşakta görüş açısı tamamen kapanmış durumda. Nilüfer Park tarafından gelen araçlarla Kadriyeana ana okulu tarafından gelen araçların birbirini görme ihtimali yok.  Yakın zamanda markette açılınca bölgede trafiğin artacağını düşündüğümüzde olası trafik kazaları kaçınılmaz gibi görünüyor.  Buraya bir çözüm bulmamız gerekiyor. Benim gördüğüm kadarıyla trafik aynasıyla da olsa bir çözüm bulabiliriz. Veya başka bir yol bulmalıyız” cümlelerini kullandı. 

ÇALIŞANLAR MAĞDUR DURUMDA

MHP’li Çakır son olarak; “Sayın Başkan, son olarak Belediyenin katlı otoparkında çalışan emekçi kardeşlerimizin maaş sorununu dile getirmek istiyorum.  Otoparkta çalışan arkadaşlarımız birkaç aydır maaş alamıyor. Bu sorun şuan için değil önceleri de sıkça yaşandı. Bazen 3 ay maaş alamadılar. Sonra toplu olarak ödendi. Bu insanların geçindirmek zorunda oldukları bir evleri var  ve zor durumdalar. Artık bu konuya tekrar yaşanmamak üzere bir çözüm bulalım. O kardeşlerimizi daha fazla mağdur etmeyelim” dedi. 

‘KATIRCILAR HANINI BEN DE MERAK EDİYORUM’

Necdet Çakır’ın konuşmasının ardından söz alan Belediye Başkanı Tanju Özcan; “Öncelikle çöp konusundan başlayalım. Evet eski dönemden kalan çöp kutularında böyle sorunlar yaşıyoruz. Ama her gün 20-25 tanesi değişiyor. Hepsi zamanla değişmiş olacak. Temizlik işlerine sonsuz kredi açtım. Ne gerekiyorsa yapılacak. Katırcılar Hanını ise bende merak ediyorum. Projesini çizdik, ihalesini yaptık. Bildiğim kadarıyla kuruldan da onaylandı. O işi bir arkadaşa verdik ama biraz yavaş ilerliyor” dedi. 

ÖZCAN; ‘BİZİMLE DİREK BAĞI YOK’

Katlı otopark çalışanlarının durumu hakkında da açıklama yapan Başkan Özcan; “Oradaki çalışanlar Belediye Çalışanı değil. Bolu Belediyespor çalışanları. BOBES’le bizim direk bir bağımız yok. Oradaki şikayetler bana da geliyor. Biz Belediye olarak amatör sporları destekleme adına BOBES’e destek oluyoruz. Lakin 2022 yılında ödeneğimiz doldu. 2023’te açılmasını bekliyoruz. Ben yine de BOBES Başkanımızla görüşeceğim” ifadelerine yer verdi. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
4EKİ2022