ÇAĞALI ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ÇAĞALI ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Ak Parti’de 14 Mayıs Milletvekili seçimleri için aday adaylık başvurusunun sonlanmasına 1 gün kala Kadın Kolları İl Başkanı Hicran Çağalı Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı. 

Milletvekili aday adaylık başvurusunun ardından açıklamalarda bulunan Hicran Çağalı, Bolu’ya özellikle kadınlara daha fazla hizmet etmek gayesiyle aday adayı olduğunu belirtti. 

“İŞİN MUTFAĞINDAN YETİŞMİŞ OLMAM BANA ÇOK ŞEY KAZANDIRDI”

11 yıllık teşkilat geçmişi olduğunu söyleyen Hicran Çağalı; “Bu davada Hicran Çağalı olarak Teşkilatta göreve geldiğim ilk andan itibaren gayem Allah'ın rızasını kazanabilmek ve halka hizmetin Hakka hizmet olduğu bilinciyle hareket etmek bana verilen bu imkanı en iyi şekilde nasıl değerlendirebilirim derdiyle dertlenmek oldu.11 yıllık teşkilat geçmişim teşkilat öncesi çeşitli STK’lar dernek çalışmalarımın olması ve teşkilatta Kadın Kollarından başlayarak Ana kademe ve Meclis üyeliği dahil her kademede değişik birimlerde görev almam doğrusu bu işin mutfağından yetişmiş olmam bana çok şey kazandırdı” dedi.

“ZORLU SÜREÇLERİ BAŞARIYLA ATLATTIK”

Göreve geldiklerinden itibaren kenetlenerek zorlu süreçleri atlattıklarını belirten Çağalı; “2019 yılında Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı görevi tarafıma tevdi edildiğinde ne denli zorlu bir sürecin bizleri beklediğini ve üstlendiğimiz sorumluluğun ne kadar ağır olduğunun bilincindeydim. Allah’a şükürler olsun ki göreve geldiğimiz andan itibaren herkesi kucaklayan bir anlayışla tüm teşkilatımızla kenetlenip, zorlu süreçleri başarıyla atlattık” diye söyledi.

“HİZMET ETMEK GAYESİYLE ADAY ADAYI OLDUM”

Bolu’da kadınlara daha fazla hizmet etmek inancıyla aday adayı olduğunu ifade eden; “Cumhurbaşkanımızın siyasette biz kadınlara olan güveni, kadın siyasetin öznesidir sözü, her konuşmasında siyasette kadının gücünü vurgulaması bu sorumluluğumuzu bir kat daha artırdı. Bizlere böylesine güvenen bir Genel başkanı mahcup etmemek için mücadele etmenin ne kadar büyük bir sorumluk ve aynı zamanda gurur olduğunun farkında olarak memleketimize Bolumuza özelliklede kadınlarımıza daha fazla hizmet etmek gayesiyle aday adayı oldum” ifadelerini kullandı.

“BUNDAN SONRA YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALARA DA REHBER OLACAKTIR”

Yıllardır gönüllü olarak birçok projenin içerisinde olduğunu dile getiren Çağalı; “Tevazu Samimiyet ve Gayretle “Memleket İşi Gönül İşi “ mottosuyla yola çıktım. Yıllardır gerek siyaseten gerekse gönüllülük esasıyla birçok çalışmanın projenin içinde bulundum. Bolumuz için halkımız için, özellikle kadınlara yönelik yaptığım bu çalışmalar ve saha çalışmaları bundan sonra yapacağımız çalışmalara da rehber olacaktır. .Alemlere rahmet olan Peygamberimizin iki günü birbirine eşit olan ziyandadır sözü daima çalışma tempomuza yön vermiş kamçılamıştır” şeklinde konuştu.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
22MAR2023