BU HİBEYİ ALAN KÖYE GİDECEK

BU HİBEYİ ALAN KÖYE GİDECEK

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) yürüttüğü ‘2022 Yılı Kırsal Kalkınma Mali destek Programı’ tanıtımı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Hasan Taş, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan Şen, MARKA uzmanları Tolga Kaya, Ali Dizman ile ilimizde faaliyetlerini sürdüren Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ve Birlik başkanları katıldı. 

PROJE HAKKINDA DETAYLAR VERİLDİ

Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Hasan Taş toplantıda; program dahilinde sağlanacak olan desteklerin kooperatif ve birlikler için iyi bir fırsat olduğunun öneminden bahsetti.  Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan Şen’in sunumuyla programın amacı olan; kırsal kesimde sürdürülebilir üretim-gelir modeline sahip ekonomik faaliyetlerin yaygınlaştırılması yoluyla kırsaldan kente göçü azaltmak ve tersine göçü teşvik etmenin öneminden ve bu konuda projelerin nasıl oluşturulacağı, başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı anlatıldı. Proje yapmayı düşünen kooperatif ve birlik başkanlarının soruları uzmanlar tarafından yanıtlandı.

BAŞVURULAR ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILACAK

Kırsal Kalkınma ve Mali Destek Programı çerçevesinde hibe tutarı asgari bir milyon TL (1.000.000 TL), azami tutar iki buçuk milyon TL (2.500.000 TL) olup, azami destek oranı yüzde 90 olarak belirtildi. Başvuruların, www.marka.org.tr internet adresinden temin edilecek elektronik başvuru rehberinde belirtilen esas ve usullere uygun yapılacağı bildirildi. Başvuru formu ve ekleri Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden (https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr/) elektronik ortamda doldurulduktan sonra sırasıyla başvuru sırasında istenen destekleyici belgeler sisteme yüklenebilecek ve başvurular 18 Kasım 2022 tarihine kadar yapılabilecek.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
23EYL2022