Bolu'ya bir de böyle bakın

Bolu'ya bir de böyle bakın

2000 yılında ilimizin uydu görüntüsüyle 2022 yılının görüntüsü karşılaştırıldığında geçen zaman içerisinde Bolu’nun ne kadar değiştiği ve yapılaştığı dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle Kalıcı Konutlar bölgesinde oluşan yapılaşma dikkat çekerken, Sağlık ve Kültür Mahallelerindeki yapılaşmada göze çarpıyor. 

Borazanlar Mahallesindeki yapılaşmanın dikkat çektiği görüntülerde, şehrin son 20 yılda düzensiz bir şekilde büyüdüğü ve belli bir plan içerisinde şehirleşmenin yapılmadığı da fark ediliyor. 

İmar dengesizliği durdurulmalı

Son 20 yıl içerisinde şehirdeki büyümenin tüm yönlere doğru devam ettiği Bolu’da, düzgün bir imar politikası uygulanmadığı takdirde yaşamın zorlaşacağı ve Bolu’nun yaşanabilir kentler sıralamasında sonlara doğru ilerleyeceğinden endişe edilirken, yaşanan imar dengesizliğinin bir an önce durdurulması bekleniyor.   

Bolu tabiatın kalbi olarak kalmalı  

Hızlı bir şekilde düzensiz ve çarpık yapılaşmaya doğru giden Bolu’da, vatandaşlar bu gidişin biran önce durdurulmasını istiyor. Uygulanan 18. madde politikalarının şehrin önünü açan ve yaşam kalitesini yükselten bir anlayışla hazırlanması gerektiğini savunan vatandaşlar, Bolu’nun tabiatın kalbi olarak kalması için Belediye yöneticilerini hassas davranmaya davet ettiler.   

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
7ŞUB2022