BOLUSPOR'DA TÜZÜK DEĞİŞİKLİ ONAYLANDI

BOLUSPOR'DA TÜZÜK DEĞİŞİKLİ ONAYLANDI

Geçen hafta ertelenen Boluspor olağanüstü genel kurulu, bu hafta gerçekleşti. Kongrede yeni tüzük onaylanarak kabul edildi ve Boluspor dernek statüsünden spor kulübü statüsüne geçmiş oldu. 

Bolu Belediyesi Karaçayır Nikah Salonunda gerçekleşen olağanüstü genel kurulda ilk önce divan seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına eski başkanlardan Emin Semercioğlu seçilirken, divan üyeleri Ferit Atalay ve Ahmet Özmen oldu. 

DERNEK STATÜSÜNDEN SPOR KULÜBÜ STATÜSÜNE GEÇİLDİ 

Tüzük değişikliği nedeniyle gerçekleşen olağanüstü kongrede konuşan Boluspor Kulüp Başkanı Savaş Abak; “ “Resmi Gazete’de yayımlanan Spor Federasyonları ve Spor Kulüpleri Kanunu gereği 1 takvim yılı içerisinde yani 26 Nisan 2023 tarihine kadar, bizim gibi dernek olan kulüplerin dernek statüsünden çıkıp, spor kulüpleri olarak yeni bir tüzük ile ilgili mercilere tescilinin yapılmasını zorunlu tutuyor. Bu kanunun emredici yükümleri gereği, spor dalında faaliyet gösteren kulübümüzün dernek statüsünden çıkıp, spor kulübü olarak yeni bir tüzük ile hâlihazırdaki tüzüğümüzün değiştirilmesi gündemde olarak, olağanüstü genel kurul yapılması mecbur olmuştur. Özetle bu kanun bize ne söylüyor, ‘spor kulüpleri, spor anonim şirketleri ve spor federasyonları kuruluşları, organları üst kuruluş oluşturmaları, gelir ve giderleri, bütçe harcama ve esasları, görev, yetki ve sorumlukları, denetimleri, bunlara yapılacak her türlü yardımın şekil ve şartları ve bunlara ilişkin diğer hususlara dair usul ve esasları düzenlemektir. Bugün tüzük değişikliğiyle ilgili olağanüstü bir genel kurul toplantısı yapmak zorunda kaldık” ifadelerine yer verdi. 

YENİ TÜZÜK ONAYLANDI 

Başkan Savaş Abak’ın konuşmasının ardından 18 sayfalık yeni tüzük delegelere okundu. Ardından yeni tüzüğün oylamasına geçildi. Yapılan oylamada kongreye katılan tüm delegelerin evet oyuyla yeni tüzük onaylanmış oldu. 

Kaynak: Oğuzhan Eke (Köroğlu gazetesi)

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
13NİS2023