BOLUSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANIYOR

BOLUSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANIYOR

DyorEX Boluspor, 5 Nisan’da saat:15.00’da tüzük değişikliği kongresini yapacak. İlimizin kırmızı beyazlı temsilcisi Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirecek.

Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, 5.04.2023 günü saat 15.00’de Karaçayır Mahallesi, Murat Canbaş Caddesi No:11’de bulunan Bolu Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilecek. Yeterli çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantının 12.04.2023 günü saat 15.00’de aynı adreste yapılmasına karar verildi.

BOLUSPOR TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİYOR

Geçtiğimiz sene çıkartılan Resmi Gazetede yayımlanan karara göre, 1 yıl içerisinde kulüplerin dernek statüsünden çıkıp, Spor Kulübü olarak yeni bir tüzük ile ilgili mercilerce tescilinin yapılması gerekiyor bu sebepten dolayı kırmızı beyazlı temsilcimiz tüzük değişliğine gidilecek. DyorEX Boluspor’dan yapılan açıklamada; “Bu Kanun gereği; 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu’nun emredici hükümleri gereği futbol dalında faaliyeti bulunan Kulübümüzün ‘Dernek’ statüsünden çıkıp, ‘Spor Kulübü’ olarak yeni bir tüzük ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tescilinin yapılması gerektiğinden, hâlihazırdaki tüzüğümüzün değiştirilmesi gündemli olarak Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapılmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyulur” ifadelerine yer verildi.

Gündem

  1. Açılış ve Yoklama
  2. Kongre Divan Seçimi ve Divana Toplantı Tutanaklarını İmzalama Yetkisi Verilmesi
  3. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
  4. Açılış Konuşması
  5. Yeni Tüzüğün Okunması
  6. Yeni Tüzüğün Oylanması
  7. Dilek ve Temenniler
  8. Kapanış

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
17MAR2023