BOLU TEKNOKENT BÜYÜYOR

BOLU TEKNOKENT BÜYÜYOR

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ)’ nin de iştiraklerinden olan Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (Bolu Teknokent) doluluk oranı, Ar-Ge hedefli firmaların ilgisi ve başarılı yönetimiyle yüzde 100’e ulaştı. Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ne yeni binalar kazandırmak ve birimlerinin modellenmesi amacıyla Bolu Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) heyeti, ülkemizin önde gelen teknokentleri olan Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve ODTÜ’nün teknokent bölgelerine teknik gezi gerçekleştirdi.

Vali Erkan Kılıç başkanlığındaki ziyaretlere, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Türker Ateş, Bolu Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ali Gülen, Bolu Teknokent Müdürü Prof. Dr. Mustafa İmren ve teknik heyet katıldı.

SANTEK HEYETİNDEN ANKARA’DAKİ TEKNOKENTLERE TEKNİK GEZİ

Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu’nun (SANTEK) 2022 yılı Aralık ayında düzenlenen olağan toplantısında, Bolu Teknokent’in tamamen dolması nedeniyle yeni bir Teknoloji Geliştirme Bölgesi binası yapılması ve ülkemizdeki öncü Teknokentlerin ziyaret edilerek, yeni bina ve birimlerinin modellenmesi kararı alınmıştı. Bu kapsamda SANTEK heyeti tarafından başkentteki 3 Teknokent’e teknik gezi düzenlendi. Ziyaretlerde, ön kuluçka, kuluçka, post kuluçka ve start up firmalarının Teknokentler bünyesindeki yerleşik düzenleri incelendi. Start up firmalarının ofis ve atölye birimlerinin bağımsız olması benimsendi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
26OCA2023