BOLU HALKI BOŞUNA ‘BİZİM İSMAİL' DEMİYOR

BOLU HALKI BOŞUNA ‘BİZİM İSMAİL' DEMİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu 1’inci sıra Milletvekili adayı İsmail Akgül, seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşların ‘Bizim İsmail’ diyerek bağrına bastığı İsmail Akgül,  nasıl bir Bolu hayal ettiği konusunda açıklamalarda bulundu. 

En büyük vaadinin samimiyet ve sadakat olduğunu belirten Akgül, Bolu’da yaşayan değil Bolu’yu yaşayan bir Milletvekili olacağının sözünü verdi. Akgül, Bolu’nun sorunlarını bildiklerini ve kazandıkları takdirde hiç vakit kaybetmeden Bolu’nun tüm dinamiklerini harekete geçireceklerini belirtti.

YATIRIMLAR YARIM KALMAYACAK

Bolu’da şuan da bekleyen ve tamamlanmayan bir çok proje olduğunu belirten MHP Milletvekili Adayı İsmail Akgül; “Mesela Tekke Barajımız var. Sanırım 15 yıl oldu. Gerede, Yeniçağa ve Dörtdivan’ımız için hayati önem taşıyan bir proje. Hem sulu tarım açısından hem de içme suyu açısından Bolu’nun en büyük projelerinin başında geliyor. Lakin bir türlü tamamlanamadı. İhaleyi alan firma bırakıyor, yeniden ihale ediliyor. Bir türlü sonuca ulaşılamıyor. Diğer yandan Çele barajı. Karadere sularını aldık. Milyonlarca lira masraf ettik. Memba suyu içeceğiz dedik ama su yeterli olmadığından Gölköy suyu ile karıştırıp veriyorlar. Yani Karadere sularının şuan hiç bir anlamı yok. Ancak baraj yapıldığında içebileceğiz. Bunun gibi bir çok konu var. Köroğlu Dağları Master Planı mesela. Bir türlü bitmeyen ilçe yollarımız. Biz tüm bunların takipçisi olacağız. Gerekirse Bakanlıklarda yatacağız. Ama Bolu artık beklemeyecek. Hakkını alan, sesi çıkan bir il olacak” dedi.

BOLU’YA DAİR HAYALLERİMİZ VAR 

Bolu’nun kısa ve uzun vadeli gelişme planı üzerine çalıştıklarını söyleyen İsmail Akgül; “İl Başkanımız Sayın İlhan Durak’ın başkanlığında çok iyi bir mutfak ekibimiz var. Alanında uzman kişilerden oluşan bir ekip. Bolu’nun kısa ve uzun vadeli gelişme planını çıkartıyoruz. 14 Mayıs sonrası ilk deprem ve afetlerle başlayacağız. Şehrin iki yakasında konteynır kenti kurmak için çalışma başlatacağız. Yani elektriği, suyu tuvaletleri, alt yapısı hazırlanacak. Hali hazırda karavan parkı olarak kullanılacak. Afet durumunda  konteynır kentine çevrilecek. Yani hem turizm açısından faydalı olacak hem de afetlere hazırlıklı olacağız. Bunun yanında Bolu’nun mikro bölgeleme haritasının bitirilmesi için gereken neyse yapılacak.  İlk önce canımızı güvence altına alacağız. Hiçbir yatırım, hiçbir proje bir candan daha önemli değildir. Ardından Bolu’nun gelişmesi için çalışacağız. Bu konuda da birçok hayalim var. Zamanla kamuoyu ile paylaşacağız. Mesela ‘Bolu Ovası Tarımsal Kalkınma Projesi’ hayalim dediğim bir proje ve kim seçilirse seçilsin bunu hayata geçirmek zorundadır. İlerleyen günlerde bu ve diğer projelerimiz veya Bolu’ya dair hayallerimizi kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerine yer verdi. 

Kaynak; (Bolu Gazeteciler Cemiyeti Ramazan Bayramı Gazetesi)

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
26NİS2023