Bayram biteli 3 hafta oldu!

Bayram biteli 3 hafta oldu!

Milletvekili Arzu Aydın’ın, Hisar Tepesinde ki Antik Roma dönemine ait stadion’un kazı çalışmalarına Ramazan Bayramının hemen ardından başlanacağını söylemesinin üzerinden 3 hafta geçmesine rağmen kazı çalışmaları başlamadı. 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile Milletvekili Arzu Aydın arasında tartışmalara neden olan tarihi Hisar Tepesinin akıbeti belirsizliğini koruyor. Milletvekili Aydın’ın kaz çalışmalarına başlanacak demesine rağmen Hisar Tepesinde en ufak bir hareketlilik gözlemedi. 

Aydın hemen başlayacak demişti

İlimizin turizm geleceği açısından büyük öneme sahip olan Hisar Tepesinde bulunan Antik Roma dönemine ait stadionun ne olacağı sorusu cevap aramaya devam ediyor.  Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Hisar Tepesine kafe yapma isteğine haklı olarak karşı çıkan Milletvekili Arzu Aydın geçen ay yaptığı açıklamada; “Bolu turizm kenti olma yolunda ilerleyen bir şehirdir. Doğal olarak bizimde buna yönelik çalışmalarımız var. Hisar tepesi de Bolu'nun tarih turizmi açısından önemli yerlerinden bir tanesidir. Hisar Tepesi, Atatürk lisesi mezunu olduğum için benim maneviyatım da yüksek bir yerdir. Hisar Tepesi projesi eski Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz zamanında başladı. Geçtiğimiz Mart ayında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Özgül Yavuz Bolu'ya geldi ve Hisar Tepesi'nde incelemelerde bulundu. Bu incelemeler sonucunda buranın ilk olarak temizlenmesine ve toprak dolgusunun yapılmasına karar verildi.  Çünkü burada yapılacak proje etap etap ilerlemek zorunda olduğumuz bir yer. Öncelikle dediğim gibi burasının temizlenerek, tarihi ortaya çıkarılacak ve gerekli ışıklandırmayla da bir düzenleme yapılarak açık hava müzesi haline dönüştürmeyi planlıyoruz.  Ramazan Bayramının hemen ardından Hisar tepesine temizleme çalışmalarıyla ilgili bir ekip gelecek ve çalışmalara başlayacak. Bizde Hisar Tepesi projesi 1 diye de tabelamızı asacağız. Bununla ilgili yazımızı da Kültür Bakanlığımıza yazdık. Daha sonra da diğer projelerle ilgili de çalışmalarımızı yapma hevesi, hayali ve idealimiz var. Bolu'ya katma değeri olacak bir proje üretmeye çalışıyoruz” ifadelerine yer vermişti. 

Henüz bir hareketlilik yok

Milletvekili Arzu Aydın’ın Ramazan bayramının hemen ardından çalışmalara başlanacağını söylemesine rağmen aradan geçen 3 hafta içerisinde Hisar Tepesiyle ilgili en ufak bir gelişme yaşanmadı. Bolu kamuoyunun yakından takip ettiği...

DAHA FAZLASI İÇİN GAZETENİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ!

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
26MAY2022